Mahalle bilgisayarcılarına bilgisayarınızı vermeyin

Furkan Demirkıran

Kilopat
Sosyal Tayfı
Hayırlı günler, zamanında kullandığım Toshiba satallite L755 14E model bozulmuştu açılmıyordu laptop. Biz de bir hata yapıp mahalle bilgisayarcılarına götürdük. İllaki aralarında işini doğru yapan vardır ama çoğu pek bir şey bilmiyor onun yerine teknik servisler bulunuyor onlara verilebilir.

Aradan 3-4 veya daha fazla süre sonra kenarda bozuk duran laptop'u açıp bakayım dedim ama açmaz olaydım, şunun geldiği hale bakın neler denemişler.

Anakart baya kötü durumda, termal macun rezalet bir şekilde sürülmüş üstüne üstelik birkaç parçası ve RAM slotunun kenarındaki tutacaklardan 1 tanesi kırılmış, vidalar alınmış içinden vs. üstüne üstelik bir de tabii servis bakma, açma ücreti de verdik. Sanırım, sıcak hava işlemi uygulayıp çıkartıp bir şeyler denemişler. Aramızda bilgisayarı bozuk olup da bilgisayarcıya vereyim diye bir düşünce de olan var bu yapacağı pek akıl karı değil bilginize.
IMG_20220220_215231.jpg
IMG_20220220_215226.jpg
IMG_20220220_214913.jpg

IMG_20220220_214900.jpg
IMG_20220220_214906.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
İşçilik harika gözüküyor, beğendim.
Her sanatçı aşkını tablosuna yansıtır. 🥰

Neyse şaka bir kenara dursun, "mahalle bilgisayarcısına bulaşmayın" diyoruz sürekli.
Senin için de pastanın kirazı olmuş bu durum, sonraki sefere teknik servise yollarsın direkt.

İşçilik harika gözüküyor, beğendim.
Her sanatçı aşkını tablosuna yansıtır. 🥰

Neyse şaka bir kenara dursun, "mahalle bilgisayarcısına bulaşmayın" diyoruz sürekli.
Senin için de pastanın kirazı olmuş bu durum, sonraki sefere teknik servise yollarsın direkt.
Kaç yıl oldu hocam, o zamanlar güvendik verdik ama vermez olsaydık. Tövbe bir daha.

Bu devirde, mahalle bilgisayarcılarına güvenmeyeceksin, bilgisayarı ona götürmeyeceksin (bazıları hariç). Sanki bilim adamları da üstünde deney yapmışlar. Yazıklar olsun, bilgisayarın canını yaktınız 😭😢

Kaç yıl oldu hocam, o zamanlar güvendik verdik ama vermez olsaydık. Tövbe bir daha.

Ben de format için götürmüştüm kasayı çocukken, bir format + 2 vida için 30 TL verdim.
Zamanında o paraya 3 ekmek arası gömüyordum, kazığı sen düşün. 😂
Bir de üzerine "Hard Disk'te hatalı sektör çok diyordu, bunu da yenileyim mi?" demişti. 😂

Geçmiş olsun, ben de eskiden laptopu götürdüğüm de 4 GB'lik RAM'i çıkartıp 2 GB'liği takmışlardı, cidden bu mahalle arası kendisinin teknik servis olduğunu iddia eden elemanlara herhangi birşey vermemek lazım.

Geçmiş olsun, ben de eskiden laptopu götürdüğüm de 4 GB'lik RAM'i çıkartıp 2 GB'liği takmışlardı, cidden bu mahalle arası kendisinin teknik servis olduğunu iddia eden elemanlara herhangi birşey vermemek lazım.
He siz deyince aklıma geldi, 4 GB vardı bende de şu an 1 GB var. Zahmet olmuş adama keşke hiç takmasaymış ama insaflıymış helal olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı