Mahalle bilgisayarcılarına bilgisayarınızı vermeyin

Laptopumu termal macun temizliği için götürecektim fakat sonradan vazgeçtim. 5 6 yıl önce bir kere götürmüştük. HDD bozulmuştu 500GB HDD parasına 120GB HDD kilitlemişti :D
Bir de sistem Windows 10 64 Bit desteklemesine rağmen gidip Windows 7 32 Bit kuruyolardı. Çıldırmamak elde değil.

Benim bilgisayar ASUS X540la modeliydi. i3 5.nesi işlemcisi vardı. PC'nin içinden çıkan anakartın yapısına göre anakart arayışına girmiştim. En son yine aynı marka ama farklı bir model yanlış hatırlamıyorsam X540ld modeliydi. Anakart giriş çıkış her şeyi aynıydı. İkinci el olarak almıştım. Aldığım anakartta i5 5. nesil ve 920M ekran kartı vardı. Eski anakartımda grafik kartı yoktu. Şansımıza problemsiz çalışıyor. İkinci el biliyorsunuz şans işi. Zamanımızda dolandırıcılar da çok. O yüzden dikkat edin. Mümkünse denemeden bir şey almayın.
Bunun da işlemcisi İ5 2 nesil, bunun işlemcisini alıp benim yedek laptop'um var kullanmadığım ona takayım diyorum ama nasıl olur ki?

Bende 10 sene önce notebook'umu vermiştim. Anakartı arızalıydı servisi fazla para istediği için babam mahalle bilgisayarcısına vermişti. 2 ay notebook kaldı ama tamir olmadı. Notebook'u aldığımızda kasanın kenarları kırık, üstü çizik gelmişti.

Yeni konular

Geri
Yukarı