Mahallelere Mobil Manav

JackKipper

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Dijital Baskı / Grafik Tasarım
Cumhurbaşkanı marketlerdeki meyve, sebze reyonlarındaki fiyatlardan dolayı yeni bir düzenleme getirerek üreticiden doğrudan tüketiciye olan bir sistem kurulacağına dair bir açıklama yaptı. Detaylı anlatım; Burada.
Sizce bu bir çözüm olabilir mi? Bu konudaki görüşleriniz nelerdir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu haberin doğruluğundan emin misiniz? Yeni Şafak hariç haberini yapan yok. Haberde zaten açıklama pek fazla yok. Biraz araştırınca 2008 ve 20017 arası haberi yapıldığı görülüyor. Neyse belki doğrudur da neden sadece bunlar haber yapmış orası ayrı.

Fiyatların yükselmesinin birçok nedeni var. Öyle marketleri tehdit ederek düzelmiyor. Her seferinde önlem alınacak diyor. Hala ortada bir şey yok. Üstelik daha beter oluyor. Her seferinde suçu başka tarafa atıyorlar. Aracılar varmış, komisyoncular varmış, o varmış, bu varmış deyip yine işin içinden sıyrılıyorlar. Denetim yok bir şey yok sonra niye fiyatlar yüksek. Üretim zaten ne olduğu belli değil. Her seferinde çözüm diye ithal ediyorlar. Hal böyle olunca fiyatların bu kadar yükselmesi gayet normal. Bizim suçumuz değil deyip çekiliyorlar kenara. Ne güzel ya. Tek bildikleri bizim suçumuz değil deyip kenara çekilmeleri.

Üstelik patlıcan ve biber çok pahallı olmuş diye bazı marketler satmama kararı almış. Ne güzel çözüm ya. Görmeyince düzeliyor sanki.

Baştan aşağı bütün her şey yanlış gidiyor. Yine olan halka oluyor. Onların umurunda değil yine. Ne güzel ya.

Son düzenleme:
Yahu kardeşim ben ne için konu açmışım bazıları neyden bahsediyor. Sadece bu sistem sizce yararlı olur mu dedim adam gelip hükumet'e laf ediyor istediğin kadar et bu beni ilgilendirmez ancak konu ne ise onun ile alakalı yorum yapın lütfen.
Suç bende değil demek istiyor, suçu atacak yer arıyor. 17 yıldır sanki ülkeyi başkası yönetiyormuş gibi.
Valla artık ne demek istedikleri umrumda değil bir çözüm bulup düzeltsinler de yani ne derlerse desinler 😁😁

Arkadaşlar seçim zamanı yaklaşınca her şeye bir çözüm önerisi üretilir :) Oyları verirsiniz, ardından sorunlar ile kaldığınız yerden devam edersiniz hayatınıza :) Artık bu numaraları yemesin güzel ülkemin güzel vatandaşları.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı