Mahalleye yapılan fiber altyapı

Penthos Music

Centipat
Daha fazla  
Mahalleme 2 gün önce gece fiber altyapı geldiği haberini aldım SMS ile TTNET 8mbp/s internet kullanıyorum. İnternet hız testi yaptığımda önceden 5mbp/s olarak çıkıyordu. Şimdi gerçekten düzelmiş bazen 10 mbp/s'yi görüyorum fakat bazen ping giriyor ya da indirme hızı düşebiliyor. Altyapının oturmasını mı beklemeliyim? Yoksa internet sağlayıcımı değiştireceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mahalleme 2 gün önce gece fiber altyapı geldiği haberini aldım SMS ile TTNET 8mbp/s internet kullanıyorum. İnternet hız testi yaptığımda önceden 5mbp/s olarak çıkıyordu. Şimdi gerçekten düzelmiş bazen 10 mbp/s'yi görüyorum fakat bazen ping giriyor ya da indirme hızı düşebiliyor. Altyapının oturmasını mı beklemeliyim? Yoksa internet sağlayıcımı değiştireceğim.
Ede bizim burada da harekete geçtiler bak merak ettim, adamlar bildiğin ilk kez fiber döşüyordu.
Kafalarına taş mı düşmüş?

Mahallenize gerçekten böyle bir altyapı gelmişse sokağınızdaki saha dolapları aşağıdakine benzer üzerinde elektrik sayacı olan bir kutu ile değişmiştir.
Öncelikle bunun tespitini yapın.
Sonra müşteri hizmetlerine başvurun.

1617820916938.png

Mahallenize gerçekten böyle bir altyapı gelmişse sokağınızdaki saha dolapları aşağıdakine benzer üzerinde elektrik sayacı olan bir kutu ile değişmiştir.

Eki Görüntüle 962885
Bu dolaplar olunca apartmana kutu koyuyorlar mı?

Bu dolaplar sokak başlarında olur genelde bu dolaba kadar fiber dolap ile senin bina arasında eski kablolar kullanılır.
Binaya dolap koymazlar.
Koyarlarsa şaslısınızdır.
O zaman fiber binanıza kadar gelmiş demektir.

Binaya dolap değil hocam :D. Hani küçük küçük kutular konuyor ya. Onlar nerede konur? Onlarda kaç Mbps alırız?

Bu dolaplar sokak başlarında olur genelde bu dolaba kadar fiber dolap ile senin bina arasında eski kablolar kullanılır.
Binaya dolap koymazlar.
Koyarlarsa şaslısınızdır.
O zaman fiber binanıza kadar gelmiş demektir.

Hocam bizimki mahalle başına gelmiş benim evimde mahallenin başında neredeyse yakınım yani.

Eki Görüntüle 962885
Bu dolapların hepsi fiber değil. Yeni TürkTelekom dolaplarıdır. İçinde ise genellikle VDSL hatlar bulunur. Bundan varsa fiber vardır demek kesin bir yargı olur. Hatta bazı mahallelerde ise hala bu kutudan olup ADSL olanlar var.

Ede bizim burada da harekete geçtiler bak merak ettim, adamlar bildiğin ilk kez fiber döşüyordu.
Kafalarına taş mı düşmüş?

Hocam 4 senedir bekliyorum yeni geldi o da zorlarından getirdi canı sağ olasıca TTNET 8mbp/s internet 500kb/s indirme alıyordum şimdi 900kb/s 1mb/s arası.

Yeni konular

Geri
Yukarı