Mail Adresi Korsanların Eline Geçtiğinde Ne Yapılmalı?

sefa_41

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600 **Msi GTX 1070Ti Gaming X** Team T-Force 4x8 3200MHz CL16** Asus Prime B450M-A II **BenQ XL2411 144Hz@1ms**
Meslek
Uçak Teknikeri
Arkadaşlar bir süredir sürekli bu tip mailer alıyorum. Engellemekten bıktım. Siteden kontrol ettiğimde gördüğünüz gibi erişmişler. Herhangi bir +18 siteye kaydım vs yok. Bilindik siteler harici hiçbir siteye üye değilim. Bunları engellememin bir yolu var mı? Uygulama, eklenti tarzında. Uçuk fiyatlar olmadığı sürece ücretli de olabilir uygulamalar. Şimdiden teşekkürler.

mail ss.PNG

ss2.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Mail adresinizin şifresini değiştiriyorsunuz, Google hesabına bağlı tüm sitelerden çıkış yapıp onların da şifrelerini değiştiriyorsunuz. Daha sonra bunları atan hesapları engelliyorsunuz.

Mailiniz zaten bu kişilerin elinde olduğu için mesaj atmalarına tamamen engel olamayabilirsiniz, yerinizde olsam yeni bir e mail kullanmaya başlardım.

Şifre değiştirmek bu kadar zor olmamalı keşke bu kadar uğraşıp konu açıcağınıza şifre değiştirseydiniz.
2 aşamalı koruma var. Burdaki sıkıntı bana sürekli mail gelmesi.

Bu gelen mailler bülten aboneliklerine benziyor. Bülten postalarının altında mutlaka Abonelikten Çık ya da Unsubscribe butonları olur. Alttaki görseldeki gibi. Ona tıklayarak abonelikten çıkın. Yoksa durmadan posta gelmeye devam eder.

bulten.png

Muhtemelen e-posta adresinizi bilen biri web sitelerindeki Abone ol formuna sizin posta adresinizle üye oluyor.

Mail adresi öğrenmekten bir şey olmaz. Sadece mail gelir. Korkacak bir şey yok.

Mail adresinizin şifresini değiştiriyorsunuz, Google hesabına bağlı tüm sitelerden çıkış yapıp onların da şifrelerini değiştiriyorsunuz. Daha sonra bunları atan hesapları engelliyorsunuz.

Mailiniz zaten bu kişilerin elinde olduğu için mesaj atmalarına tamamen engel olamayabilirsiniz, yerinizde olsam yeni bir e mail kullanmaya başlardım.
Mail adresim çalınmadı zaten hocam, sürekli bu şekilde mailler gelmesi usandırdı artık.

Geri
Yukarı