Mail Hesabına Başka Yerden Giriş Yapıldı Uyarısı

yahyalıyahya

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bugün evde değilken önce saat 11'de doğrulama kodu gelmiş telefonuma, 30 dk sonrasında ise az önce birisi hesabınıza giriş yaptı uyarısı geldi. Google signins kısmına girdiğimde kullanmış olduğum yerler dışında bir yer görünmedi ancak tekrar şifre yenileme istedim ve şifreyi yenileme ile 2 adımlı doğrulamaya girdiğimde Virgina Ashburg'dan giriş yapılmış uyarısı aldım. Hesabımı nasıl tamamen güvenlikli hale getirebilirim, her şeyim bu e postada yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarını EEK+HitmanPro+Zemana Portable ile, telefonunu da KIS ve Malwarebytes ile tarat, tüm cihazlardan çık ve iki adımlı doğrulama uygula. Telefonuna da şifre koyabilirsin.

Dediklerini uygulayacağım arkadaşlar. Bağlanılan cihazlardan çıktım. Dün kırtasiyede iken belge çıkartmak için mailimi kullanmıştım. Orası da yol geçen hanı gibi o bilgisayar üzerinden mi erişildi, bilmiyorum. İki adımı doğrulamayı açtım, şifreyi aşırı uzun ve karmaşık hale getirdim.
Hızlı taramada bir şey çıkmadı, diğer tarama türünde 2 nesne buldu. Diğer programları da indiriyorum.
Emsisoft'un ardından Kaspersky'i indirdim, indirdikten sonra program uyumsuz dedi ve uygulamaların çoğunda du hatayı almaya babaşladım.
(0xc0000005) bunu nasıl düzeltebilirim?

Dosya Ekleri

• antivirüs1.png
    antivirüs1.png
    228,2 KB · Görüntüleme: 148
Son düzenleme:
Dediklerini uygulayacağım arkadaşlar. Bağlanılan cihazlardan çıktım. Dün kırtasiyede iken belge çıkartmak için mailimi kullanmıştım. Orası da yol geçen hanı gibi o bilgisayar üzerinden mi erişildi, bilmiyorum. İki adımı doğrulamayı açtım, şifreyi aşırı uzun ve karmaşık hale getirdim.
Hızlı taramada bir şey çıkmadı, diğer tarama türünde 2 nesne buldu. Diğer programları da indiriyorum.
Emsisoft'un ardından Kaspersky'i indirdim, indirdikten sonra program uyumsuz dedi ve uygulamaların çoğunda du hatayı almaya babaşladım.
(0xc0000005) bunu nasıl düzeltebilirim?
Emsisoft'un buldukları virüs değil. PUP/Adware onlar. Kırtasitedeki bilgisayar virüslüyse oradan bulaşmış olabilir. Ancak hata biraz garip geldi. Rootkit mi var acaba? Çözemezsen Rescue CD gibi bir ortamla rootkit taraması yapılabilir son çare.

Bu hatadan nasıl kurtulabilirim peki?
Bilgisayarı yeni aldım diye seviniyordum, öğlenden beri sevincim kursağımda kaldı vallahi. Kaspersky'nin bu kadar sorun yaratacağını hiç düşünmemiştim.

Son düzenleme:
Kaspersky'inin uyumsuzluk uyarısının ardından o bol 0'lı hata çıkmaya başladı. Bir şekilde 2 antivirüs soruna mı yol açtı?
İki antivirüs uyumsuzluğa yol açmaz zira EEK'in gerçek zamanlı koruması yoktur. Ben de Bitdefender ile kullanıyorum.
Şimdi onu ben de çok bilmiyorum. HitmanPro ve diğer önerdiğim yazılımlarda da oluyor mu? Benim Rootkit kanısına varma sebebim bazı virüslerin (Rootkit gibi) antivirüsleri engelleyebilmesi (Malwarebytes'de de DDA Driver hatası verdiriyordu bazı virüsler).

Bilgisayarı yeni aldım diye seviniyordum, öğlenden beri sevincim kursağımda kaldı vallahi. Kaspersky'nin bu kadar sorun yaratacağını hiç düşünmemiştim.
Bence Kaspersky'den değil problem. Virüsten kaynaklı bence. Bu arada DNS'inizi kontrol edip modeminizi de resetleyebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı