Mail hosting hangi bilgilere erişebilir?

Winnkan

Centipat
Daha fazla  
Selam,

Elimde bir oyun hesabı var arkadaşımdan ve ilk mailine ZSTHOST adlı bir siteden giriş yapılıyor. Biraz araştırdım çok bir şey bulamadım ama anladığım kadarıyla "Mail Hosting" yapıyorlar ve sorum şu. Ben bu siteden maile giriş yapınca benim ne tür bilgilerime ulaşabilirler? (IP mesela?).
Ve hesabı oluşturan kişi bu durumda hostingi yapan kişimi oluyor ve satın alan kişi için maili oluşturup mailin bilgisinimi gönderiyorlar?

Siteye baktığımda sadece mail gönderebiliyorsunuz, öyle paralo değiştirme vs. hiçbir ayar yok.

Ayrıca mail açmak istiyorsanız sanırsam Facebook sitesiden toplumu ne almanız gerekiyormuş onu da anlamadım. Sadece titizliğimden araştırmak istedim. Normalde böyle bilmediğim sitelerede girmem normalde.

Son düzenleme:
Hocam site Roundcube sanırım. Sitede eğer user-agent bilgisi toplama gibi şeyler varsa tarayıcınız hakkında bilgi toplayabilir, işletim sistemi ve donanımlarınız hakkında bilgi toplayabilir. Eğer kaydediyorlarsa IP adresiniz kayıt altına alınabilir. Tam olarak öğrenmek istediğin şey onu daha detaylı anlatırsan belki yardımcı olabiliriz

Hocam site Roundcube sanırım. Sitede eğer user-agent bilgisi toplama gibi şeyler varsa tarayıcınız hakkında bilgi toplayabilir, işletim sistemi ve donanımlarınız hakkında bilgi toplayabilir. Eğer kaydediyorlarsa IP adresiniz kayıt altına alınabilir. Tam olarak öğrenmek istediğin şey onu daha detaylı anlatırsan belki yardımcı olabiliriz
Hocam şöyle doğru olarak anlatıyım.

Tanıdığım birisinden bir oyun hesabi alıyorum ve bana verdiği maiode bu siteden giriş yapılıyor dedi. Ben yine hesabın epostasını vs. değiştirdim fakat ilk maili hesabın bu olduğu için girip bir baktım. Fakat hiç bilmediğim birşey olduğu için giriş yaptığımda bir bilgim vs çalınırmı diye şüphelendim. ZSTHost diye facebook adreside var ve araştırdığım kadarıyla toplu mail satıyorlar. Mailr giriş yaptığımda mail vs. gönderebiliyorsun dosya vs. koyup fakat herhangi bir hesabı silme, şifre değiştirme gibi birşey yok. Onuda facebookdan yazarak yapabiliyormuşsun araştırdığım kadarıyla.

Normalde siteye girince birşey yok diye düşünüyorum fakat eppstaya giriş yaptıktan sonra, epostayı başta satın alan kişi bir bilgime ulaşabilirmi yada hosting yapan kişiler ulaşabilirmi diye sormak istedim

Hocam şöyle

Hocam şöyle doğru olarak anlatıyım.

Tanıdığım birisinden bir oyun hesabi alıyorum ve bana verdiği maiode bu siteden giriş yapılıyor dedi. Ben yine hesabın epostasını vs. değiştirdim fakat ilk maili hesabın bu olduğu için girip bir baktım. Fakat hiç bilmediğim birşey olduğu için giriş yaptığımda bir bilgim vs çalınırmı diye şüphelendim. ZSTHost diye facebook adreside var ve araştırdığım kadarıyla toplu mail satıyorlar. Mailr giriş yaptığımda mail vs. gönderebiliyorsun dosya vs. koyup fakat herhangi bir hesabı silme, şifre değiştirme gibi birşey yok. Onuda facebookdan yazarak yapabiliyormuşsun araştırdığım kadarıyla.

Normalde siteye girince birşey yok diye düşünüyorum fakat eppstaya giriş yaptıktan sonra, epostayı başta satın alan kişi bir bilgime ulaşabilirmi yada hosting yapan kişiler ulaşabilirmi diye sormak istedim
Anladım hocam şimdi. Bu firmayı daha önce hiç duymadım. Şifre değişimi için Facebook grubundan iletişime geçmek de bana saçma ve güvensiz geldi açıkçası. Eğer çok aman aman harika bir hesap değilse ben önermem böyle bir e-maile kayıtlı olan bir hesabı

Onun için istersen Tor Browser ile giriş yap ve Ayarlar kısmının tüm sekmelerini teker teker gez hepsine bak. Hesap kurtarma gibi bilgilerde ne yazıyor onlara dikkat et.

Anladım hocam şimdi. Bu firmayı daha önce hiç duymadım. Şifre değişimi için Facebook grubundan iletişime geçmek de bana saçma ve güvensiz geldi açıkçası. Eğer çok aman aman harika bir hesap değilse ben önermem böyle bir e-maile kayıtlı olan bir hesabı
Yani zaten oyun hesabına kayıtlı olan bu emaili değiştirip hotmaile aldım fakat sadece bu siteye o mailden giriş yaptım diye birşey olurmu onu öğrenmek istedim. Sanırsam zaten birçok insan kullanmış facebooktaki yorumlarına bakınca.

Eğer sadece IP, ve donanım bilgime ulaşıyor vs. ise birşey olmaz diye düşünüyorum. Fakat bildiğiniz birşey varsa duymak isterim

Onun için istersen Tor Browser ile giriş yap ve Ayarlar kısmının tüm sekmelerini teker teker gez hepsine bak. Hesap kurtarma gibi bilgilerde ne yazıyor onlara dikkat et.
Hesap kurtarma için supporta mail atabiliyorsunuz diye gördüm. Birtane mail adresi var ona mail atıyorsunuz.

Hocam ayrıca sitede virustotalle vs. bakınca birşey yok gibi gözüküyor. Zaten google herhangi bir uyarı vesayrede vermiyor. Fakat bu tarz siteler normalmi ?

Geri
Yukarı