Maildeki linkten virüs bulaşmış mıdır?

Bende gözüken pubads o zaman bilinen reklam virüsümü oluyor? Az önce Malwarebytes ile de tarattım. Bir sorun gözükmüyor. Ama içime sinmeyecek. Hafta içi format atmayı düşünüyorum. :(
Eset online scaner ile bir tarama yapın. İşiniz bittikten sonra AppData\Local\ESET klasörünü silin.

Evet, geçersiz sertifikadan ötürü Kaspersky engellemiş, korkacak bir şey yok. Devlet memuru iseniz bu iş yeri mailinizi yalnızca iş için kullanın aksi taktirde bu tip oltalama saldırıları çok sık olur. Ayrıca web istemcilerinde bu tarz saldırılara karşı bir filtreleme var, ilgili maili spam olarak bildirirseniz benzeri mailleri de büyük oranda engeller.

Teşekkür ederim. Spam bildirimi yaptım.

ESET Online scaner ile bir tarama yapın. İşiniz bittikten sonra AppData\Local\ESET klasörünü silin.

Teşekkürler. Bir tane istenmeten türden olabilir diye uyarı vererek sildi.

Dosya Ekleri

• eset.png
    eset.png
    32,1 KB · Görüntüleme: 13
Son düzenleme:
Teşekkürler. Bir tane istenmeten türden olabilir diye uyarı vererek sildi.
Tarayıcı ayarlarınızı değiştiren bir tür istenmeyen yazılım galiba.
Sisteminizi yeniden başlatın ve tarayıcılarınızı kontrol edin sistemde bir sorun var mı bakın.

Appdata\local klasörünü özel tarama ile tekrar bir tarayın, sorun yoksa karantinadan da silin.
Son olarak sistemde yer açmak ve eseti kaldırmak için AppData\Local\ESET klasörünü silebilirsiniz.

Merhaba. Az önce mail adresimden viruslu bir linki tıkladım. Sayfa acılmıyor gozukuyor ve ben 1-2 dk içinde fark ettim. Önce Wi-Fi'yi kapattım. Sonra da bilgisayarı kapattım. Wi-Fi kapalı tekrar acıp Kaspersky ile tam tarama yaptım. Bir şey cıkmadı. İndirilenlere baktım. Dosya vs bir şey gozukmuyor. Sizce o kadar sürede bir şey bulaşmıs mıdır? Kaspersky Total Security lisanslı kullanıyorum.
VirusTotal ile bir tarama yapın linki.

Sisteminizi yeniden başlatın ve tarayıcılarınızı kontrol edin sistemde bir sorun var mı bakın.

Appdata\local klasörünü özel tarama ile tekrar bir tarayın, sorun yoksa karantinadan da silin.
Son olarak sistemde yer açmak ve ESET'i kaldırmak için AppData\Local\ESET klasörünü silebilirsiniz.

App diye taratınca App Explorer diye bir uygulama çıktı. İnternetten baktığım da bilgisayar markama özel bir tarayıcıymış. Sanırım onu.

Son olarak sistemde yer açmak ve ESET'i kaldırmak için AppData\Local\ESET klasörünü silebilirsiniz.

Bilgisayar markasına özel App Explorer diye bir tarayıcı yüklüymüş. Kaldırıp, tekrar tarama yaptım. Temiz çıktı. Teşekkürler.

App diye taratınca App Explorer diye bir uygulama çıktı. İnternetten baktığım da bilgisayar markama özel bir tarayıcıymış. Sanırım onu.

Bilgisayar markasına özel App Explorer diye bir tarayıcı yüklüymüş. Kaldırıp, tekrar tarama yaptım. Temiz çıktı. Teşekkürler.
Hocam ben onu kast etmedim, o konuda bilgim yok. Gizli klasörleri aktif ettikten sonra;
C:\Users(kullanıcılar)\kullanıcı adı\AppData\Local\ESET klasöründe 300 mb eset sistem dosyası var onu silebilirsiniz, kaldırma aracı yok, o şekilde siliniyor. Eğer memnun kaldıysanız, eset tarama motoru kalabilir, arada ayda yılda bir tarama yaparsınız, tavsiye ederim.

Merhaba. Az önce mail adresimden viruslu bir linki tıkladım. Sayfa acılmıyor gozukuyor ve ben 1-2 dk içinde fark ettim. Önce Wi-Fi'yi kapattım. Sonra da bilgisayarı kapattım. Wi-Fi kapalı tekrar acıp Kaspersky ile tam tarama yaptım. Bir şey cıkmadı. İndirilenlere baktım. Dosya vs bir şey gozukmuyor. Sizce o kadar sürede bir şey bulaşmıs mıdır? Kaspersky Total Security lisanslı kullanıyorum.

Biraz geç yazıyorum şüpheli birinden geldiyse temiz kurulum at ve modem reset at bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı