Makarnalar niye hep 500 gram?

TENSES

Kilopat
Az önce makarna yaparken aklıma takıldı bu soru niye yarım kilodan az hiç makarna paketi yok?
Bilmiyorum sizler napıyorsunuz ama benim bir makarna paketini tek seferde yaptığım nadir durumlar var. Bazen makarna yaparken miktarını da tam ayarlamayıp fazla yapıyorum böyle olunca da pakette az kalıyor ve bir daha ki sefere tam yetmiyor.
Halbuki 250 grlık hatta tek başına yiyecek kişiler için de 150 grlık paketler yapsalar fena olmaz mı?
İçinde 2 bölme olan ama yine Total'de yarım kilo olan bir paket tasarlasalar ona da okeyim aslında.
Gelin bu konuyu tartışalım belki makarna üreticileri görür bunu bir el atar.😂

Son düzenleyen: Moderatör:
Makarnalar zaten ucuz olduğu için değmeyeceğini düşünüyor olabilirler.
1 kişilik makarna paketleri olsa fena olmazdı. Ama bu sefer de fiyatını arttırırlardı kesin.

Makarnalar zaten ucuz olduğu için değmeyeceğini düşünüyor olabilirler.
1 kişilik makarna paketleri olsa fena olmazdı. Ama bu sefer de fiyatını arttırırlardı kesin.
Fiyat artardı tabii ki de ama çok aşırı fark olmazsa bence tercih edilebilir. Tabi paketi küçültünce noodle rekabetine giricek ama onların da zaten fiyatları yüksek.

Göz kararı ortadan bölüyorum. En fazla birisi 200 gr diğeri 300 gr olur. Sorun olmuyor.
Aslında tamamını yapar sonra ısıtır da yerim fakat makarna gurmesi olarak taze seviyorum.

Barilla'nın 250 gramlık peynirli makarnası var aslında ama en son aldığımda 20 liraydı, şimdi daha da uçmuştur.
Asıl sorunun cevabını ise bilmiyorum ama makarna zaten bozulan bir şey değil. 1 kilo olsa da olur 200g de olsa olur. Heralde lojistik ve paketleme açısından 500g daha ucuza geldiği için tercih ediliyordur diye düşünüyorum.

Barilla'nın 250 gramlık peynirli makarnası var aslında ama en son aldığımda 20 liraydı, şimdi daha da uçmuştur.
Asıl sorunun cevabını ise bilmiyorum ama makarna zaten bozulan bir şey değil. 1 kilo olsa da olur 200G de olsa olur. Heralde lojistik ve paketleme açısından 500G daha ucuza geldiği için tercih ediliyordur diye düşünüyorum.

Paketleme ile alakalı durum. 250 gramı 2* pakete koysa plastik poşet gideri çok artacak. Fiyata yansıtsa makarna birim fiyatı yükselir.
Salın da bari makarna yesin insanlar. Makarnayı da göz kararı ikiye bilersin yani.

Az önce makarna yaparken aklıma takıldı bu soru niye yarım kilodan az hiç makarna paketi yok?
Bilmiyorum sizler napıyorsunuz ama benim bir makarna paketini tek seferde yaptığım nadir durumlar var. Bazen makarna yaparken miktarını da tam ayarlamayıp fazla yapıyorum böyle olunca da pakette az kalıyor ve bir daha ki sefere tam yetmiyor.
Halbuki 250 grlık hatta tek başına yiyecek kişiler için de 150 grlık paketler yapsalar fena olmaz mı?
İçinde 2 bölme olan ama yine Total'de yarım kilo olan bir paket tasarlasalar ona da okeyim aslında.
Gelin bu konuyu tartışalım belki makarna üreticileri görür bunu bir el atar.😂

Hocam bu sorunu ilk defa duydum kolay gelsin size isterseniz dışarıdan hazır yapılmış alin.

Paketleme ile alakalı durum. 250 gramı 2* pakete koysa plastik poşet gideri çok artacak. Fiyata yansıtsa makarna birim fiyatı yükselir.
Salın da bari makarna yesin insanlar. Makarnayı da göz kararı ikiye bilersin yani.
Ben paketler küçülsün demiyorum altarnatif bir paket önerisinde bulunuyorum.

Ayrıca first ladyimiz ne diyor porsiyonları küçültelim.🤣
Hocam naptınız o bizi aşar 😂

Geri
Yukarı