Şişman çocuklar niye hep güçlü?

Merak ettiğim bir konu var ilkokul ortaokul lise 3'ündede kilolu arkadaşlarım oldu. Merak ettiğim şey ise bunlar niye hep öküz gibi güçlü oluyor. Mesela ortaokulda olan arkadaşımla kavga etsem beni ikiye bölerdi. Bunun sebebi nedir?

Endomorf vücut tipine sahipler ondan kuvvetli olmaları gayet normal.

Merak ettiğim bir konu var ilkokul ortaokul lise 3'ündede kilolu arkadaşlarım oldu. Merak ettiğim şey ise bunlar niye hep öküz gibi güçlü oluyor. Mesela ortaokulda olan arkadaşımla kavga etsem beni ikiye bölerdi. Bunun sebebi nedir?
Güçlü gibi görünseler de o kadar güçlü değiller hızlı bir şekilde karnına karaciğerine yumruk atarsan direk nefesi kesilir kalır.

Güçlü olmak cüssenle gelen kuvvet değil ki. O çocuğu yere düşürsen o sırada hızlıca teklemesen kalkması imkansız neredeyse.

Kütle. Mesela kaslı biri çıksa ikiye bölemez :)

Sende bacaklarına kollarına 5'er kilo, sırtına 20 kilo yük bağla seninde kasların güçlenir kuvvetli olursun.

Geri
Yukarı