Makelsan line interactive UPS alınır mı?

darkkaos91

Kilopat
RTX 3080, Ryzen 5800x3D ve 750W PSU olan bir sistemim mevcut. Sizce Makelsan lion 1500VA line interactive güç kaynağı alınır mı? Acaba daha iyi bir muadiliniz olur mu?

RTX 3080, Ryzen 5800x3D ve 750W PSU olan bir sistemim mevcut. Sizce Makelsan lion 1500VA line interactive güç kaynağı alınır mı? Acaba daha iyi bir muadiliniz olur mu?
Daha iyi bir çok marka var, yerli Tunçmatik ve Fransız Schneider Electric iyi olarak bilinen markalardır.

Kendim de Makelsan'ın 1.5 KV ama daha eski (2014) modelini kullanıyorum, ayrıca bir tane de artık bulunmayan Powercom 2 KV daha var.
Makelsan'ın içinde Yuasa marka 12v 7a aküler oluyor, akü bitince sökmesi ve değiştirmesi de zor sayılmaz. Bendeki modelde güç kesilip aküden besleme yaparken fan çalışıyor, ama yenisi daha sessiz sanıyorum. Bu şekilde ekran kullanıp çıkış voltajını ve akü durumu gösteren modeller kullanışlı oluyorlar.

Daha iyi birçok marka var, yerli Tunçmatik ve fransız Schneider electric iyi olarak bilinen markalardır.

Kendim de Makelsan'ın 1.5 kv ama daha eski (2014) modelini kullanıyorum, ayrıca bir tane de artık bulunmayan powercom 2 kv daha var.
Makelsan'ın içinde yuasa marka 12v 7A aküler oluyor, akü bitince sökmesi ve değiştirmesi de zor sayılmaz. Bendeki modelde güç kesilip aküden besleme yaparken fan çalışıyor, ama yenisi daha sessiz sanıyorum. Bu şekilde ekran kullanıp çıkış voltajını ve akü durumu gösteren modeller kullanışlı oluyorlar.

Line interactive ile tam olarak sistemimi koruyabilir miyim acaba Online UPS şart mı? Tunçmatik ve Schneider, makelsandan daha mı iyi.

Line interactive ile tam olarak sistemimi koruyabilir miyim acaba Online UPS şart mı? Tunçmatik ve Schneider, makelsandan daha mı iyi.
Online UPS'ler hastane yoğun bakım yatağı, ya da 7/24 çalışan sunucular için kullanılır.
Normal ev kullanıcısında LineInteractive hiç bir kesinti olmadan voltaj regülatörü ve aküden besleme yapabilir.
Bugünlerde (dün gece dahil) evde trafo kaynaklı kesinti çok oluyor, her seferinde bilgisayarı kapatmama yetecek sürem oluyor.
Aküler normalde 3-4 yıl idare ediyorlar, ama çok sık kesinti olursa 1.5 yılda bir değiştirmem gerekiyor.

Tunçmatik ve Schneider Electric kalite diye daha çok tercih edilen markalar. Ama Makelsan da yine güvenilir olduğu bilinen bir marka, zaten içinde kullandığı Yuasa (Japon) akülerden belli.

Yeni konular

Geri
Yukarı