Makine mühendisi mezun olduktan sonra ne yapmalı?

CeoPotato

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, makine mühendisliği 1. sınıf öğrencisiyim. Bu sektörden mezun olmuş veya mühendisliklerden mezun olan arkadaşlar tavsiye verebilir mi?
Yurt dışı hakkında da tavsiye verebilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Makine mühendisliği okumadım. Başka bir bölümden mühendislik mezunuyum. Moralini bozmak gibi olmasın ama sektör 3 yıldan az deneyimi olan kimseyi işe almıyor - almak istemiyor. Şimdiden linkedindeki ilanlara bak sektör ne istiyo ne istemiyo bil. Ona göre hazırla kendini. Her yaz staj yap zorunlu olsun veya olmasın sen yap. Onun dışında derslerini aksatma güzel bir ortalamayla mezun olmaya çalış.

Merhaba, makine mühendisliği 1. sınıf öğrencisiyim. Bu sektörden mezun olmuş veya mühendisliklerden mezun olan arkadaşlar tavsiye verebilir mi?
Yurt dışı hakkında da tavsiye verebilirsiniz.
Moderatör yanlış başlık yazmış ben okurken bir tavsiyeniz var mı anlamında yazmak istemiştim ileride büyük bir artısı olması için.

Ben de 1. sınıfım. Bölümde mesleki olarak öğretilen pek bir şey yok. Kendiniz hocalarla iyi geçinmeli, labratuarlara girmelisiniz. Yani adı bizde labratuar olarak geçiyor ama atölye de denilebilir. Kendinize mesleki tecrübe katmaya çalışın.

Ben de 1. sınıfım. Bölümde mesleki olarak öğretilen pek bir şey yok. Kendiniz hocalarla iyi geçinmeli, labratuarlara girmelisiniz. Yani adı bizde labratuar olarak geçiyor ama atölye de denilebilir. Kendinize mesleki tecrübe katmaya çalışın.
Şu anda onu yapıyorum dil geliştirmek lazım birde ingilizcenin yanında almanca olabilir. Ama sertifika falan artısı olur mu hangi sertifikaların artısı olur vs bu tarz şeyleri merak ediyorum.

Şu anda onu yapıyorum dil geliştirmek lazım bir de İngilizcenin yanında Almanca olabilir. Ama sertifika falan artısı olur mu hangi sertifikaların artısı olur vs bu tarz şeyleri merak ediyorum.

Dil zaten farz. Yurt dışı düşünülüyorsa Almanca mantıklı. Tabii biraz garip bir dil. Mühendis arkadaşım iş sağlığı ve güvenliği ve ilk yardım sertifikalarını alabilirsin dedi. Mesleki olarak sertifika değil tecrübe önemli. İlerleyeceğiniz bölüme göre Solid'ya da CNC, freze tarzı makine ve uygulamaları öğrenebilirsiniz. Bizde oryantasyon dersi var. Sizde de var ise hocanızla konuşup ilerlemek istediğiniz bölüme göre yapmanız gerekenleri sorabilirsiniz.

Makine mühendisliği okumadım. Başka bir bölümden mühendislik mezunuyum. Moralini bozmak gibi olmasın ama sektör 3 yıldan az deneyimi olan kimseyi işe almıyor - almak istemiyor. Şimdiden linkedindeki ilanlara bak sektör ne istiyo ne istemiyo bil. Ona göre hazırla kendini. Her yaz staj yap zorunlu olsun veya olmasın sen yap. Onun dışında derslerini aksatma güzel bir ortalamayla mezun olmaya çalış.
Konu hortladı fakat ne mühendisisin?

Yeni konular

Geri
Yukarı