Makine mühendisliği için laptop önerisi

Jvb Jagermeister

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Eski model bir masaüstü bilgisayarım var ancak laptopa geçiş yapmak istiyorum. Makine mühendisi adayı olarak bana laptop öneriniz nedir? Şu anlık sadece Solidworks ve Autocad kullanıyorum. Bunların yanında aynı zamanda beni oyunlarda vs. beni tatmin edecek bir şey lazım. Eskiden bilgisayar donanımlarıyla çok ilgilenirdim de son 3 yıldır takip etmiyorum. Varsa öneriniz lütfen beni aydınlatınız. Cevaplarınız için teşekkürler.

Merhabalar. Eski model bir masaüstü bilgisayarım var ancak laptopa geçiş yapmak istiyorum. Makine mühendisi adayı olarak bana laptop öneriniz nedir? Şu anlık sadece Solidworks ve Autocad kullanıyorum. Bunların yanında aynı zamanda beni oyunlarda vs. beni tatmin edecek bir şey lazım. Eskiden bilgisayar donanımlarıyla çok ilgilenirdim de son 3 yıldır takip etmiyorum. Varsa öneriniz lütfen beni aydınlatınız. Cevaplarınız için teşekkürler.
Hocam ihtiyaç meselesi bütçe belirtmelisiniz.
O kadar iyi yapıyorsunuz ki.

16GB RAM Şart oldu artık. Ekran kartı Quadro serisi olmadıkça aşırı önemli değil. GTX serisi ekran kartı uygun bir laptop işini görür. Piyasayı iyi bilmediğim için genel hatlarıyla yazdım. Bilgili arkadaşlar bu kriterlere göre öneri yapabilir.

Merhabalar. Eski model bir masaüstü bilgisayarım var ancak laptopa geçiş yapmak istiyorum. Makine mühendisi adayı olarak bana laptop öneriniz nedir? Şu anlık sadece SolidWorks ve AutoCAD kullanıyorum. Bunların yanında aynı zamanda beni oyunlarda vs. beni tatmin edecek bir şey lazım. Eskiden bilgisayar donanımlarıyla çok ilgilenirdim de son 3 yıldır takip etmiyorum. Varsa öneriniz lütfen beni aydınlatınız. Cevaplarınız için teşekkürler.

ROG Zephyrus G15 2021. 165Hz WQHD %100 AdobeRGB, RTX 3060 Max-Q, Ryzen 5800HS. Hayatımda gördüğüm en elegant laptoplardan bir tanesi, bende almayı düşünüyorum.

ROG Zephyrus G15 2021. 165Hz WQHD %100 AdobeRGB, RTX 3060 Max-Q, Ryzen 5800HS. Hayatımda gördüğüm en elegant laptoplardan bir tanesi, bende almayı düşünüyorum.
Düşündüklerimden biri bu da :) Almışken 3060 değilde 3070 sanki bir tık daha iyi olur ama 3080lik laptop için o kadar servete hiç gerek yok bence.

Makine Mühendisliği son sınıftayım. Kendi eski kullandığım ve arkadaşlarımın kullandığı pcleri göz önüne alarak konuşacak olursam i5/Ryzen 5 işlemcili, sınıfı bir ekran kartı ile öğrenci projelerini rahatlıkla yaparsın. Ama oyunda oynamak istiyorum dersen alacağın PC her türlü seni üniversitede rahatça götürür. SolidWorks ülkede çok yaygın ama Grabcad kullanan firmalar da var. Özellikle SolidWorks CUDA çekirdeklerinden güzel faydalanıyor. Yani Nvidia bir kart alman yararına olur. Ama dediğim gibi yukarıda bahsettiğim giriş seviyesi özelliklere sahip olan bir pc seni çok rahat okutur.

Yeni konular

Geri
Yukarı