Makine mühendisliği için laptop önerisi

NsG10

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar aklımda Huawei Matebook D16 laptop almak vardı. Makine mühendisliğine yeni başlayacağım. AutoCAD vb. programlar kullanılıyormuş. Huawei Matebook D16 iş görür mü yoksa başka bir laptop mu önerirsiniz?

Arkadaşlar aklımda Huawei Matebook D16 laptop almak vardı. Makine mühendisliğine yeni başlayacağım. AutoCAD vb. programlar kullanılıyormuş. Huawei Matebook D16 iş görür mü yoksa başka bir laptop mu önerirsiniz?

Kankam ben bu işten fazla anlamam ama babam bu bilgisayarı kulanırdı inşaat mühendisi ASUS FX506LI-HN085T-Gaming/i5-10300H/8GB RAM/1TB SSD/GTX1650Ti 4G/15.6" FHD/Win10 Home Laptop Siyah

Bu Huawei akımı ne zaman başladı acaba sürekli görüyorum gereksiz pahalı teknik servisi çok kötü işletim sistemide gereksiz şişiriliyor.
İhtiyacınız olan laptop özellikleri: I5-R5+GTX1650-GTX1650 Ti+8-16 GB RAM+SSD
Ayrıca AutoCAD gibi yazılımlar GPU kullanır Huawei de GPU çok düşük.

Autocad, Matlab, Solidworks vb. programlar için giriş seviyesi ekran kartları yeterli olur diye düşünüyorum. RAM 16GB tavsiye ediliyor güncel Autocad programları için:

AutoCAD, Matlab, SolidWorks vb. programlar için giriş seviyesi ekran kartları yeterli olur diye düşünüyorum. RAM 16 GB tavsiye ediliyor güncel AutoCAD programları için:

Bunlar çok ucu açık programlar, okuldaki ödevleri ve projeleri yapmak için çok üst seviye bir bilgisayara ihtiyacı yok fakat kendini geliştirmesi ve ileride iş ihtiyaçları için iyi bir bilgisayar kullanması gerekiyor.

O zaman Huawei den vazgeçmi dersiniz.
Bütçe sonsuz sanırım.

:D

Bu laptopu önerir misiniz?
Bu Huawei akımı ne zaman başladı acaba sürekli görüyorum gereksiz pahalı teknik servisi çok kötü işletim sistemide gereksiz şişiriliyor.
İhtiyacınız olan laptop özellikleri: I5-R5+GTX1650-GTX1650 Ti+8-16 GB RAM+SSD
Ayrıca AutoCAD gibi yazılımlar GPU kullanır Huawei de GPU çok düşük.
https://www.hepsiburada.com/casper-...r-bilgisayar-p-HBV00000TPF2K?magaza=EXCALIBUR

Bu laptopu onerir misiniz

Son düzenleme:
Makine mühendisliğinde ekran kartı çok önemli değil. Şık tasarımlı, ince ve hafif bir notebook yeterli. RAM minimum 16 GB olsun, işlemcisi güçlü olsun ve hızlı bir SSD olsun.

Lenovo, Acer, Dell veya Monster'ın Tulpar modelini öneririm Casper eskiden çok sorunluydu şu an bilmiyorum forumlarda önereni görmedim. Ayrıca Gaming serisinden de aynı özelliklere sahip laptoplara bakabilirsiniz ASUS, MSI, Gigabyte
Bu laptoplara bakabilirsiniz:

Geri
Yukarı