Makine mühendisliği mi mekatronik mi?

EmirElibol

Decipat
Konu hakkında araştırma yaptım ama makine mühendisliğinin iş tanımı çok geniş net bir bilgiye ulaşamadım. YKS sıralamam 246bin o yüzden bilgisayar mühendisligi bakamıyorum yapabilirsem yatay geçiş yapacağım o konu hakkında da gorüşlerinizi yazabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yatay geçiş hakkında fikrim yok ancak hangisini istiyorsaniz onu seçmelisiniz. Eğer ne seçmek istediğiniz konusunda kararsizsaniz biraz geç kalmışsınız ama gidin arastirin öğrenin.
Bence üniversiteye göre karar verin, şehir çevre imkanlar daha önemli bu noktada iki bölüm farkında.
Ben buna pek katılmıyorum. Yani tabii bunlar da birer etken ama makine mühendisliği ve mekatronik mühendisliği iki farklı bölüm. Hangisini istiyorsa onu seçmeli.

Konu hakkında araştırma yaptım ama makine mühendisliğinin iş tanımı çok geniş net bir bilgiye ulaşamadım. YKS sıralamam 246bin o yüzden bilgisayar mühendisligi bakamıyorum yapabilirsem yatay geçiş yapacağım o konu hakkında da gorüşlerinizi yazabilirsiniz.
Hocam tercih dönemi bitti ama makine mühendisliği tercih etmişsiniz zaten ben de bir makine mühendisliği tercih eden birisi olarak kendi yorumumla makine mühendisleri bilgisayarda parça çizimi yapar veya işin teknik alanında olurlar günümüze baktığımızda mühendislerin büyük bir çoğunluğu masa başında çalışarak bölümleriyle ilgi çizim hesap üretim yaparlar örneğin inşaat mühendisleri bir yapının sağlamlığı kolonların taşıyabileceği en fazla yükü hesaplarlar makine mühendisleri de inşaat gibi hangi parçanın üretilecek üründe en fazla verimle üretilmesini sağlamak için hesap çizim üretim yaparlar beyaz yakalı olması şart değil işin içinde olup eline tornavidayı alıp işe de koyulabilirler günümüzde en çok iş alanı olan bölümlerdendir geçen bir iş ilanları sitesinde gördüm 81 ilde toplam 3000 iş ilanı var bu da bence iş alanının ne kadar geniş olduğunu açıklar o sıralama bandında hangi üniversitelerde gelir bilmiyorum fakat hakkında hayırlısı olsun

Hocam tercih dönemi bitti ama makine mühendisliği tercih etmişsiniz zaten ben de bir makine mühendisliği tercih eden birisi olarak kendi yorumumla makine mühendisleri bilgisayarda parça çizimi yapar veya işin teknik alanında olurlar günümüze baktığımızda mühendislerin büyük birçoğunluğu masa başında çalışarak bölümleriyle ilgi çizim hesap üretim yaparlar örneğin inşaat mühendisleri bir yapının sağlamlığı kolonların taşıyabileceği en fazla yükü hesaplarlar makine mühendisleri de inşaat gibi hangi parçanın üretilecek üründe en fazla verimle üretilmesini sağlamak için hesap çizim üretim yaparlar beyaz yakalı olması şart değil işin içinde olup eline tornavidayı alıp işe de koyulabilirler günümüzde en çok iş alanı olan bölümlerdendir geçen bir iş ilanları sitesinde gördüm 81 ilde toplam 3000 iş ilanı var bu da bence iş alanının ne kadar geniş olduğunu açıklar o sıralama bandında hangi üniversitelerde gelir bilmiyorum fakat hakkında hayırlısı olsun

Sağ olun hocam.

Makine Mühendisliği

Dostum yukarıdaki videoyu izleyerek alanında ne gibi iş imkanları var, ne gibi bir kariyer izleyebilirsin gibi gibi noktalarda bilgi edinebilirsin.İzlemen senin için iyi olacaktır.Bi göz at derim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı