Makine Mühendisliği vs Mekatronik Mühendisliği

İş imkanı açısında mekatronik daha iyi fakat çok kapsamlı bir bölüm. 6 senedir mekatronik teknikeriyim bu bölüm içerisinde birçok dal var birini seçip ona yönelmek daha sağlıklı olacağını düşünüyorum kendim SolidWorks ile tasarım bölümünü seçtim.

İş imkanı açısında mekatronik daha iyi fakat çok kapsamlı bir bölüm. 6 senedir mekatronik teknikeriyim bu bölüm içerisinde birçok dal var birini seçip ona yönelmek daha sağlıklı olacağını düşünüyorum kendim SolidWorks ile tasarım bölümünü seçtim.
hocam ben şimdi bu sene ytü mekatronik müh. kazandım bu sene hazırlık okuyacağım kısmetse seneye başlayacağım şimdi ben mekatronikten bilgisayarla görme gibi bir alanda uzmanlaşabilir miyim?

Tabi ki de uzmanlaşırsın, dediğim programa bir an önce giriş yapmanı şiddetle tavsiye ederim.

Ya şimdi makine öğrenmesi diye bir alan var birde bilgisayarla görme bunlardan hangisinin türkiyede önü açıktır diye sormuştum.

Aslında kişiye göre değişir makine işinde çok iyi insanlar var bu size bağlı, hangi bölüme eğiliminiz varsa doğru karar o olacaktır bence benim tavsiyem bilgisayar ve otomasyon.

Geri
Yukarı