Makine Öğrenimi ve Derin Öğrenme hangi eğitimi almalıyım?

Börtü Böcük

Kilopat
Makine öğrenimi ve derin öğrenme hakkında hiçbir şey bilmiyorum.
Fakat merak duyuyorum.
BTK Akademide ücretsiz olarak "Keras ile Derin Öğrenmeye Giriş" ve "Python ile Makine Öğrenmesi" dersleri var.
Öğrenmeye hangisinden başlamalıyım? Ya da başlamalı mıyım?
Sizce ML ile DL zor mu?
Python'u başlangıç seviyesinde biliyorum.
Ama Keras'ın ne olduğuna dair bir fikrim yok.
Keşke Java ile ML, DL eğitimi olsaydı.
O zaman Java'dan başlardım.
Çünkü en iyi bildiğim dil Java.

AI.JPG

Makine öğrenimi ve derin öğrenme hakkında hiçbir şey bilmiyorum.
Fakat merak duyuyorum.
BTK akademide ücretsiz olarak "keras ile derin öğrenmeye giriş" ve "Python ile makine öğrenmesi" dersleri var.
Öğrenmeye hangisinden başlamalıyım? Ya da başlamalı mıyım?
Sizce ML ile DL zor mu?
Python'u başlangıç seviyesinde biliyorum.
Ama Keras'ın ne olduğuna dair bir fikrim yok.
Keşke Java ile ML, DL eğitimi olsaydı.
O zaman Java'dan başlardım.
Çünkü en iyi bildiğim dil Java.

Eki Görüntüle 661968

Derin öğrenme makine öğrenmesinin alt alanıdır. Python ile yapılır sinir ağları oluşturmayı öğrendikten sonra derin ağ olan yapay Zeka'nın kendi kendine öğrenmesini sağlayabilirsiniz. Derin öğrenme daha zordur.

O zaman Python ile makine öğrenmesi eğitimine hayırlısı ile başlıyorum.

Önce Python eğitimi varsa BTK Akademi'de Python eğitmi'ni alın ardından machine learning ve Deep learning eğitimlerini sırası ile alırsanız eksiksiz bir şekilde geliştirirsiniz kendinizi.

Önce Python eğitimi varsa BTK Akademi'de Python eğitmi'ni alın ardından machine learning ve Deep learning eğitimlerini sırası ile alırsanız eksiksiz bir şekilde geliştirirsiniz kendinizi.
Bu kanaldaki Python eğitimini aldım. Toplamda 110 videodan oluşuyor. Yazılan her kodu satır satır yazıp çalıştırdım ve anladım. Yani Python'u başlangıç seviyesinde biliyorum. Yeterli değil galiba.

Bu kanaldaki Python eğitimini aldım. Toplamda 110 videodan oluşuyor. Yazılan her kodu satır satır yazıp çalıştırdım ve anladım. Yani Python'u başlangıç seviyesinde biliyorum. Yeterli değil galiba.

BTK akademiye göz gezdirdim ve sonuçlara göre A'dan Z'ye Python eğitimi veriyorlar. BTK akademi yeterli olacaktır. Türkiye'nin eniyi eğitmenleri tarafınfan hazırlanmış dersler.

2 sene önce Sentdex'in rehberlerini izleyerek başlamıştım ben. Python bilmem büyük fayda sağlamıştı.

Python, ardından temel kütüphaneler, matematik ve veri analizi gibi konuları hallettikten sonra, makine öğrenmesine giriş yaparsan daha faydalı olur bence. :)
Veri analizi derken? Big Data'yı mı kast ediyorsunuz? Önce Big Data mı öğrenmem gerekir? Big Data eğitiminin %46'sındayım.

YouTube'daki eğitim videolarının doğruluk payı düşüktür. Udemy veya BTK akademi gibi platformlar gerçek ve tam bilgi veriyorlar + Türkçe.

@Börtü Böcük eğitimler bir noktaya kadar. Ondan sonrası, sürekli bir şeyler yazdıkça oturuyor, kısa yollar, kalıp kodlar, kalıp çözümler, kalıp mantık şemaları... Zaten Keras ya da TensorFlow üzerinden gidersen makine öğrenmesi için, belirli kütüphaneler üzerine yoğunlaşacaksın.

Geri
Yukarı