Makine öğrenmesi nedir?

GökhanÖzev

Hectopat
Arkadaşlar mesela Fabrikalar'da veya birçok üretim yerlerin de makineler işleri kendileri yapıyor. Böyle çok kompleks makineler düşünmeyin örnek olarak mesela bir makine var üretim aşamasında bir sorun olduğunda kendiliğinden duruyor. Şimdi bu tarz işlemleri hangi yazılım dilleriyle yapıyorlar ayrıca metalden oluşan o makineye o yazılım dilini tanıtıp ona göre hareket etmesini nasıl sağlıyorlar? Umarım açıklayabilmişimdir bilgisi olanlar bizi biraz aydınlatabilir mi?

İnsanlar gibi. Kayıtlı olan verileri alıp işliyorlar ve daha fazla yeni bilgi öğreniyorlar. Deneyim mantığı.
Programlama dilleri
Python
Prolog
C++
Lisp(eski)
Genellikle kullanılan diller bunlar.

İnsanlar gibi. Kayıtlı olan verileri alıp işliyorlar ve daha fazla yeni bilgi öğreniyorlar. Deneyim mantığı.
Programlama dilleri.
Python.
Prolog.
C++
Lisp(eski)
Genellikle kullanılan diller bunlar.

Tamam da mesela şu videoya bir göz at bu makineye bu yazılım dilini ne aracılığı ile entegre ediyor onu anlamak istiyorum mesela ben C++ biliyorum ee bu kodu nereye yazıp ta bu makineye onu tanıtacağım nasıl yazdığım kodlara göre hareket etmesini sağlayacağım?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tamam da mesela şu videoya bir göz at bu makineye bu yazılım dilini ne aracılığı ile entegre ediyor onu anlamak istiyorum mesela ben C++ biliyorum ee bu kodu nereye yazıp ta bu makineye onu tanıtacağım nasıl yazdığım kodlara göre hareket etmesini sağlayacağım?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
E bildiğin bilgisayar işte. Bilgisayara nasıl komut veriyorsan bunda da öyle.

yazılım dilini ne aracılığı ile entegre ediyor
Arduino gibi düşün. Veri tabanına bilgiler aktarılıp işlemesi sağlanıyor. Ayrıca bunu yapan algoritma.
Burada basit örnek verilmiş mesela.

Yeni konular

Geri
Yukarı