Maksimum 2000 Euro Gaming Laptop Tavsiyesi

Zehel

Hectopat
Arkadaşlar öncelikle hepinize merhaba,
Vaktinizi almamak ve laf kalabalığı yapmamak adına kendimi kısa ve öz olarak ifade edeceğim. Şu anda Almanya'da Erasmus yapmaktayım. Buraya gelirken yanımda getirdiğim parayla bir gaming notebook almak istiyorum. Bunun için ayırdığım bütçe 2000 euro. Araştırmalarım üzerine buradan 2000 euro'ya alabildiğim gaming notebook'u Türkiye'de 2000 euro'ya alamıyorum çünkü kur düşmüş olmasına rağmen fiyatlarda bir düşüş yaşanmadı. Her neyse gelelim konumuza. Ben daha önce hiç gaming laptop kullanmadım ancak biraz sordum, soruşturdum dediler ki MSI tercih etmelisin. İstediğim zaman oynadığım oyunların yayınlarını yapabilmek ve alacağım laptopu uzunca bir süre kullanmak istiyorum. (uzun süre derken 8 yıl mesela) Neyse başladım MSI modellerini taramaya. Öncelikle seri şeklinde bir sınıflandırma var ve seriler şu şekilde: GT, GS, GE, GP, GL, GF, GV. Bu serilerin modelleri var: GT75, GE75, GE73, GS65 gibi. Verebileceğiniz bütün tavsiyeleri bekliyorum. Şimdilik aklıma gelen birkaç soru var:
1-) Bu serilerden hangisini tercih etmeliyim ?
2-) Tavsiye edebileceğiniz bir model var mı, varsa linkini paylaşabilir misiniz?
3-) Daha önce MSI marka bir laptop kullandınız mı, kullandıysanız bu markayı önerir misiniz ?

Lafı uzatmayacağım dedim ama uzattım galiba, kusura bakmayın. Neyse fikirlerinize ihtiyacım var işte, bir şeyler yazarsanız sevinirim. Bekliyorum :)

Almanların "Vatan" gibi olan sitelerinden birkaçını atarsanız yardımcı olabilirim.

Almanların "Vatan" gibi olan sitelerinden birkaçını atarsanız yardımcı olabilirim.
Elektronik, Trends & Technik kaufen im Onlineshop von MediaMarkt
Elektronik, Technik und Trends - SATURN Onlineshop
Amazon.de: Günstige Preise für Elektronik & Foto, Filme, Musik, Bücher, Games, Spielzeug & mehr (almanya'nın amazon'u çok iyi dediler ama hiç bilmiyorum amazon'u yine de yazayım dedim.) Şimdilik bildiklerim bunlar.
8 yıl biraz fazla olmadı mı ?
Yani öyle olmuş olabilir ama dediğim gibi pek bilgi sahibi değilim. Aydınlatabileceğiniz bir fikriniz veya öneriniz varsa paylaşırsanız memnun olurum. :)

2.135 Euro

Biraz Amazon.de'ye baktım bu hoş görünüyor. Belki indirim falan yakalarsan GTX 1080 içeren bir cihaz bulabilirsin.
Evet gerçekten güzel bir model ancak HP için hiç olumlu tepkiler görmedim. Herkes aşırı ısınmasından şikayetçi. Açıkçası biraz tereddütlüyüm HP tercih edip etmemekte. Siz kullanıyor musunuz HP ? Ya da kullanan bir tanıdığınız varsa memnun mu ?

Evet bu modeli ben de gördüm ve teknik detaylarına göz gezdirdim. GS serisine ait olan bu model ince bir tasarıma sahip galiba (emin değilim). İnce tasarıma sahip olan GS serisi notebooklar için ısınma sorunu mevcut diyorlar. GE serisine çıkarılan yeni Raider modellerde bu problemin çözüldüğünden bahsediliyor. Gidip bu modeli incelemeyi düşünüyorum mediamarkt'da.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı