Maksimum 4000 TL Dizüstü Bilgisayar Önerisi

Casper ilerde ısınma sorunları yaratacaktır. Lenovo daha istikrarlı bir makine. 4000 TL bütçe çok az. İkinci el Laptop da telefon da alınmaz. Hassas alet bunlar. 5000 civarına oyun odaklı Monster alabilirsin Abra serisi makine bizde mevcut gerçekten oturaklı ısınma problemi yaratmayan RAM ve 2. M2 SSD takviyesi yapabileceğin güzel bir makine. 1000 TL daha biriktir bunu al 2 3 yıl değil 5 yıl seni idare etsin.

5000 lira civarlarında Monster bir ürün görmüştüm arkadaşın dediği gibi o ürünlere de yönelebilirsin. Fakat dediğim bilgisayar sağlam bileşenleri içinde barındırıyor ve bu bileşenlerin üreticisi Casper değil. Nvidia, Intel, artık bellekleri kim yapıyorsa o. Casper sadece kasasını yapıp satıyor. Marka fantezisi yapmaya gerek yok bütçene en uygun en sağlam donanımlara sahip ürünü al geç usta. Servis hizmeti iyi olan markalar var orası ayrı bir durum tabi. Monster'ın servis hizmeti iyidir diye tahmin ediyorum.
Monster Abra A5 V13.5 Intel Core i5 9300H 8GB 256GB SSD Fiyatı bahsettiğim ürün bu.

Adamın istekleri için mi bütçesi çok dar. Battlefield V'te 144 FPS almak istiyorum demiyor adam. Lol oynayacağını söylüyor ki yine yeterli. Biraz daha ekleme yapsa GTX 1050'li bir gamer laptop alabiliyor. Daha ne olsun.
Ucuza alacağım diye dandik göstermelik ürünler mi alsın adam ? Casper öneriyorsunuz adama nolacak 2 sene boyunca serviste yatar kalkar ondan sonra çöpe atar olacağı odur.Ben onun yerinde olsam 2.el temiz msi veya asus bakarım gerisi terane ikinci el monster de olabilir.

Ucuza alacağım diye dandik göstermelik ürünler mi alsın adam ? Casper öneriyorsunuz adama nolacak 2 sene boyunca serviste yatar kalkar ondan sonra çöpe atar olacağı odur.Ben onun yerinde olsam 2.el temiz msi veya asus bakarım gerisi terane ikinci el monster de olabilir.
Kardeşim öyle bir yazmışsın ki sanki Çin'den adı sanı belli olmayan üfürük bir dizüstü bilgisayar önerdik. İçindede ikinci nesilden kalma bileşenler var. Söylediğin marka gayet saygı değer marka ve içindeki bileşenlerde hangi marka olursa olsun aynı. Gtx 1050 çipi nereye gidersen git aynı çip. Bana diyorsun adamı yanlış yollara yöneltiyorsun. İkinci el bilgisayar al diyorsun birde oyuncu bilgisayarı söylediğin. Garantisi bitmiş ürünü adam bilmem kaç bin liraya alacak adam. 1 ay sonra herhangi bir chipset ağrızası olduğunda ya da anakartında yıpranmayla alakalı bir sorun yaşadığı zaman sen mi cebinden para verip adamın mağduriyetini gidereceksin ? Biraz gerçeklerle tutarlı olun.

Dogru öylede vardı bende bir casper modelini hatırlamıyorum fakat klavyesi cayır cayır yanardı oyun oynatmazdı sogutucu bile fayda etmezdi o yüzden ön yargılı olabilirim fakat, ben niye masrafı karşılayayım ? ben böyle bir garanti mi veriyorum sanki ben satayım diyorum ya :D Ben fikrimi söyledim.PC arayışındayım bende tamam gel alayım casperin 10 bin tl ye kadar bilgisayarını en ufak şikayetimde cihaz ücretini sen karşılayacak mısın ?

Edit : Yahu kaldı ki garantili ürün dahi aldığın an bozuk çıkabilir garanti kısmı yanlış bir tabir aslında, şans işi biraz.

Maalesef günümüzde laptop fiyatları çok arttı. 3000 TL'ye aldığım laptop şimdi 7.300 TL olmuş (HP Pavilion 15 CB-007NT) tanıdık bir arkadaşın istediğin özellikde laptop satıyorsa ikinci el almanı tavsiye ederim.
Haklısınız. 7 sene önce i5 2450m aldığım bilgisayarı o fiyata şimdi 3000 TL den aşağı bulamıyorsun. Anakart gibi arızları olunca 7 sene önce 1000TL o sistemi aldığım zaman şimdi 3500TL aldım.

Sende öyle bir yazmışsınki milli piyangodan bilet alıyorsun bana sanki. Bilgisayarın içindeki donanıma bakarak fikir veriyorum arkadaşa. Daha iyi bir fikrin varsa öner yoksa boş yapma.
daha iyi bir fikrim var tabi hiç laptop almamak mesela masaüstü almak mesela neyse boş yapma kankam birde casper öneriyorsun casper alınmaz nefret ederim alınması dahi teklif edilemez birde öyle bir yazmışsınki önce güldüm kahka atarak sonra yazdım şimdi aklıma geldi link deki ürün senin sanırım neyse biraz daha laf sokta tartışalım iyi oluyor laf sokmalarda zayıfım geliştirmem lazım :D

daha iyi bir fikrim var tabi hiç laptop almamak mesela masaüstü almak mesela neyse boş yapma kankam birde casper öneriyorsun casper alınmaz nefret ederim alınması dahi teklif edilemez birde öyle bir yazmışsınki önce güldüm kahka atarak sonra yazdım şimdi aklıma geldi link deki ürün senin sanırım neyse biraz daha laf sokta tartışalım iyi oluyor laf sokmalarda zayıfım geliştirmem lazım :D
Belli kardeşim bu kafayla pek yol alamazsın ama hayatta kusura bakma. genellemelerin hepsi yanlıştır, casper bilgisayarı olup 7-8 sene teknik servise gitmeden kullanan bir yakınım vardı. Macun değişimi ve temizliğini ben yapardım hatta. Gayet güzel performansla kullanıyordu. Belki hala kullanıyordur görüşmüyoruz. Senin marka takıntın olabilir anlarım. Fakat insanlara böyle bir durumu altı boş bir şekilde dayatamazsın. Adam sana sebep sorar bir cevabın var mı ? Yok. Sadece monitör kısmında Casper yazıyor. İşlemci ve ekran kartında fan boyluk yapanı çok gördüm kısmen anlıyorum bile. Fakat böyle bir konuda fan boyluk yapan ilk insan olabilir misin acaba ? Kid?

Belli kardeşim bu kafayla pek yol alamazsın ama hayatta kusura bakma. genellemelerin hepsi yanlıştır, casper bilgisayarı olup 7-8 sene teknik servise gitmeden kullanan bir yakınım vardı. Macun değişimi ve temizliğini ben yapardım hatta. Gayet güzel performansla kullanıyordu. Belki hala kullanıyordur görüşmüyoruz. Senin marka takıntın olabilir anlarım. Fakat insanlara böyle bir durumu altı boş bir şekilde dayatamazsın. Adam sana sebep sorar bir cevabın var mı ? Yok. Sadece monitör kısmında Casper yazıyor. İşlemci ve ekran kartında fan boyluk yapanı çok gördüm kısmen anlıyorum bile. Fakat böyle bir konuda fan boyluk yapan ilk insan olabilir misin acaba ? Kid?
:) Bak yanlışın şurada, demişsin ki sadece ekranda casper yazıyor diye :) Anakart ? Batarya(hadi bu neyse) ? Soğutma ? Bunları açıklar mısın :)

Öyle rumuza Yüzüklerin Efendisi izleyip Gandalf yazmayla olmuyor.Bir tanıdığın düzgün kullandı diye o markayı lider kılmaz bir tanıdıgın mağdur oldu diye kötü de kılmaz bizim söylediğimiz genel ortalamaya bağlı problemler kaldı ki tanıdıgın ne amaçla kullanıyor ? belki yaş 45 adam facebook giriyor ? belki mühendis kullanmadıgı program yok.Şu konularada boş yapmak için yazma bildirim alıyoruz !

:) Bak yanlışın şurada, demişsin ki sadece ekranda casper yazıyor diye :) Anakart ? Batarya(hadi bu neyse) ? Soğutma ? Bunları açıklar mısın :)

Öyle rumuza Yüzüklerin Efendisi izleyip Gandalf yazmayla olmuyor.Bir tanıdığın düzgün kullandı diye o markayı lider kılmaz bir tanıdıgın mağdur oldu diye kötü de kılmaz bizim söylediğimiz genel ortalamaya bağlı problemler kaldı ki tanıdıgın ne amaçla kullanıyor ? belki yaş 45 adam facebook giriyor ? belki mühendis kullanmadıgı program yok.Şu konularada boş yapmak için yazma bildirim alıyoruz !
İyi dedin kral

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı