Maksimum 4000 TL Sistem Önerileri

Şöyle açıklayayım: Monitörlerin sabit yenilenme süresi vardır. Örneğin: 144Hz, 60Hz... Ekran kartların yenilenme süreleri sabit değil, değişkendir. Bu yenilenme süreleri birbirine eş gelmezse ''Screen Tearing'' dediğimiz yırtılmalar meydana gelir. G-sync veya Freesync bu yenilenme sürelerini eş getirir ve yırtılmaları engeller. G-sync veya Freesync monitörünüz olmasa da oynanmayacak derecede yırtılma olmaz, gözünüz 500 yırtılmadan belki 5'ini belki 10'unu fark eder fakat yırtılmaları engellemek daha akıcı bir deneyim sunar. RX480 ve GTX1060'in aralarında oyundan oyuna değişen 3-5 FPS fark vardır, kimi oyunda RX480 daha iyi, kimi oyunda 1060. G-sync'siz 1060'dansa Freesync'li RX480'i tercih ederim şahsen. Fakat siz bilirsiniz. :) Yırtılma örneği:
http://media.gamersnexus.net/images/media/2015/gpu/screen-tearing-blacklist.jpg

VR uyumu da vardı gtx 1060'ın birde RX480 beni gtx 1060 kadar götürür mü? eğer alırsam yaklaşık 10 yıllık nvidia kariyerime son vericem. :D nvidia kadar desteği var mı AMD nin?

RX480 daha uzun süre götürür sizi. Dx12'de daha kuvvetli RX480. Ayrıca Nvdia gün geçtikçe eski kartlarına yazılım desteği getirmiyor. Tam tersine AMD daha da çok getiriyor. Gün geçtikçe kartın gücü artar anlayacağınız. VR konusu size kalmış.

RX480 daha uzun süre götürür sizi. Dx12'de daha kuvvetli RX480. Ayrıca Nvdia gün geçtikçe eski kartlarına yazılım desteği getirmiyor. Tam tersine AMD daha da çok getiriyor. Gün geçtikçe kartın gücü artar anlayacağınız. VR konusu size kalmış.

Tamam hocam RX480'e karar kıldım. Artisliğe lüzum yok zaten gtx 1060 için kendimi çok kasıyordum o zaman f/p ye geçelim hem daha uzun ömürlü hem daha uygun (monitör de dahil).

Ama hala ikna olmuş değilim. gtx 1060 tam performans kendini kullanıyor ama RX480 öyle olmayabiliyormuş. 4gb ile 8gb arasında fark bile olmuyormuş. yani verimsiz bir RX480 mi verimli ve tam performanslı gtx 1060 mı?

RX480'in verimsiz olduğunu nerden çıkardınız anlamadım. Kim dedi onu söyleyin bana. :) Zaten VRAM miktarı performans farkı yapmamalıdır. Normali o yani. 1060 3G ile 6G'sine bakarsanız görürsünüz, 3G kısılmış, 1060'ın küçük hali gibi. Zaten 6G alınmayacaksa 1060 mantıksız bir seçenek.

RX480'in verimsiz olduğunu nerden çıkardınız anlamadım. Kim dedi onu söyleyin bana. :) Zaten VRAM miktarı performans farkı yapmamalıdır. Normali o yani. 1060 3G ile 6G'sine bakarsanız görürsünüz, 3G kısılmış, 1060'ın küçük hali gibi. Zaten 6G alınmayacaksa 1060 mantıksız bir seçenek.

çok yorum var hocam gtx 1060 ı zaten 6g alıcaktım ama mhz çok düşük 1290. birde rx480 hangi marka olmalı soğutması iyi olan bir model. RX480 e göre nasıl bir seçim yapmalıyız (anakart işlemci falan) ve bazıları 2017 ilk çeyrekte beklemenin mantıklı olduğunu söylüyor işlemci bakımından ne fark yaratır şimdi bu işlemciyi almak?

Markası pek fark ettirmez. Sapphire, MSI, Gigabyte'dan birini alabilirsiniz. En ucuzunu alın derim ben. İşlemciden kastınız Ryzen 5 ve Ryzen 3 mü? Onları kastettiyseniz Ryzen 7'lerin alt modelleri. Beklemeye değer bence. Çok çekirdekli ve güçlü işlemciler olacak gibi. Şunun şurasında 2-3 hafta kaldı, aceleniz yoksa bekleyebilirsiniz. Aceleniz varsa şuanki sisteminiz RX480 için gayet yeterli.

Markası pek fark ettirmez. Sapphire, MSI, Gigabyte'dan birini alabilirsiniz. En ucuzunu alın derim ben. İşlemciden kastınız Ryzen 5 ve Ryzen 3 mü? Onları kastettiyseniz Ryzen 7'lerin alt modelleri. Beklemeye değer bence. Çok çekirdekli ve güçlü işlemciler olacak gibi. Şunun şurasında 2-3 hafta kaldı, aceleniz yoksa bekleyebilirsiniz. Aceleniz varsa şuanki sisteminiz RX480 için gayet yeterli.

Yeni çıkacak ve i3 i5 i7 gibi r3 r5 r7 gibi bi kopya ile ne kadar iyi bir çıkış yapar? performansı nasıl olur? fiyatına baktım baya ucuz oluyormuş intele göre.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı