Maksimum 4200 TL'ye Sistem Toplama

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yasak olmaması lazım daha önceden görmüştüm. Olmadı yersin 1 gün ceza.;)

@Silinen üye hocam OC açısından soğutuculu olmasi taraftarıyım. Soğutuculu olarakta en az 1866MHz den başlıyor. Bu yüzden almışken 2133MHz alayım dedim. Birde karne zamanını hiç bekleyesim yok. Bu hafta sonu gidip soracağım. Karne indirimi OEM de geçerli mi ve ne kadar diye. Hatta belki gidip alırım bu hafta.

Cengiz hayırlı olsun sonunda parayı ayarlayıp toplamaya başlamışsın benim tavsiyem almışken 2133MHz ram şuan gerekisiz olabilir ama ileriyi düşünmek lazım :D Kasa olarak 400R . Ekran kartı seçimi için 2 tane var aslında GTX780 ve R9 290X birbirine çok yakın performans sunuyorlar . Diğer bileşenler hakkında konuşmaya gerek yok gayet iyi toplamışsın. Sadece o bütçeye SSD sığdıramamak :D

@Cengiz Çelik ben de çok merak ediyorum bu indirim olayını, eğer %35 indirim olursa çok işime yarıyor çünkü alacağım sistem soğutmasız 3700 TL oluyor. 300 TL ye sıvı soğutma alırım diye düşünüyorum.

Corsair H100i alinabilir o artacak para ile.
@Cengiz Çelik, GSKILL RAM'lerin de sogutmasi mevcuttur. 2133MHz almak para israfi olarak geri doner size.

@Silinen üye hocam aslında arada 50 tl gibi bir fark dediginiz gibi 1600MHz önerebileceğiniz model varsa yazabilirsiniz. Birde ekran kartı konusunda kararsızım kalite olarak Asus Gtx780 daha iyi geliyor. Hem onu alırsam ordanda bir 200 TL artıyor.

O para bende olacaktı, offf :D Ama yok işte :( :( :(
Kardeşim sana da inşallah böyle bir bütçe nasip olur ne diyelim.:oops:
Vatan'da bir indirim başladı bu indirimle benim sistem soğutmasız 4056 TL oluyor acaba hafta sonu indirimi de gelir mi bunun üstüne?
@Cengiz Çelik
Hiç sanmıyorum. Ama bak 4790k gelecekmiş 27 haziran da Vatan stoklarına ona göre. Karne indirimi ile birazcık daha düşer inşallah. Olmadı kasa olarak Haf 912 alırsın sıvı soğutma almayacaksan. Hem fiyatı 460 küsürden 410'a düşmüş olması lazım.

@Silinen üye Hocam 4770k yerine 4790k alacağım. Olmadı işlemciyi 27 haziran da alırım.:like: Birde anakartı da MPower MAX yapmaya karar verdim. H100i 4790k ve MPower MAX süper duracak. Olmadı biraz bütçeyi yükseltip ekran kartını 780 yaparız. Ama temeli aşırı sağlam olmuş olur. Ki zaten 780 de gayette iyi bende o kadar grafik müptelası değilim aslına bakarsanız. Artık lise sonda veya sınavdan sonra bir upgrade ile gene süper bir bilgisayar olacaktır kanımca.:D

Cengiz hayırlı olsun sonunda parayı ayarlayıp toplamaya başlamışsın benim tavsiyem almışken 2133MHz ram şuan gerekisiz olabilir ama ileriyi düşünmek lazım :D Kasa olarak 400R . Ekran kartı seçimi için 2 tane var aslında GTX780 ve R9 290X birbirine çok yakın performans sunuyorlar . Diğer bileşenler hakkında konuşmaya gerek yok gayet iyi toplamışsın. Sadece o bütçeye SSD sığdıramamak :D
Saol artık darısı senin başına apu yetmeyince artık alırsın birtane. Biriktirmeye başla şimdiden bence. :D Bu arada SSD o kadar da dert değil varsın 30 saniye fazla bekleyeyim. Sanki arkamızdan kovalayan var. Ki 4790k olunca hiç bekleyeceğini sanmıyorum.:D

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı