Maksimum 4500 TL sistem toplama çalışmaları

Bütçe
4500
Sistemi aldıktan 6 ay sonra sisteme yeni bir işlemci almak gibi bir planınız yoksa gereksiz olur sizin için i5 9400F Ryzen 3600 ile rakip bir işlemcidir.
bu dediğinizle kafamda şekillenen şablon değişiyor tamamıyla evet 6 ay sonra yeni bir işlemci almayı düşünmüyorum, ilerde almayı düşündüğümde belirtilen ordaki anakart desteklermi peki?
Ryzen 5 1600 af qp bilişim=800 TL
Gigabyte b450m s2h=475 TL
Adata 8 GB ram =273 TL
Kingston a400 240gb SSD=250 TL
Sharkoon rgb flow hepsiburada =357 TL
High power 500w 80+ = 310 TL
Galax gtx 1650s GittiGidiyor=1490 TL
Toplam =3955 TL
Şuanda dışarıda telefonla olduğum için linkli olarak atamadım marka,model olarak yazdığında çoğu çıkacaktır.

adata 8 gb ram olarak sıkıntı yaratır mı bir de galax gtx 1650s iyi midir ben tam olarak bilmiyorum? kasa olarak sizin dediğiniz mi daha iyi yoksa Dark Diamond PRO Mesh mi daha iyidir?

Adata 8 GB ram'in sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum yerine corsair vengance veya gskill ripjaws da alınabilir.ileride 1 tane daha alıp çift kanal 16 GB yaparsan daha iyi olur galax gtx 1650s iyi bir model.kasa olarak dark diamond pro hakkında forumda problem yaşayan birkaç kişi vardı ama mesh olan model mi bilmiyorum.rgb flow iyi bir seçenek malzeme kalitesi diamond pro'dan daha iyi.

Adata 8 GB ram'in sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum yerine corsair vengance veya gskill ripjaws da alınabilir.ileride 1 tane daha alıp çift kanal 16 GB yaparsan daha iyi olur galax gtx 1650s iyi bir model.kasa olarak dark diamond pro hakkında forumda problem yaşayan birkaç kişi vardı ama mesh olan model mi bilmiyorum.rgb flow iyi bir seçenek malzeme kalitesi diamond pro'dan daha iyi.
Teşekkürler peki bunu parça parça alıp toplamak mı daha iyi olur yoksa sitelerden (teknobiyotik gibi) toplattırmak mı iyi olur, şahsen parça parça alsam bende birleştiririm ancak parçalarda sıkıntı çıkarsa diye korkuyorum

Teşekkürler peki bunu parça parça alıp toplamak mı daha iyi olur yoksa sitelerden (teknobiyotik gibi) toplattırmak mı iyi olur, şahsen parça parça alsam bende birleştiririm ancak parçalarda sıkıntı çıkarsa diye korkuyorum
Parça parça alırsan daha ucuza gelir,teknobiyotik gibi siteler'den toplarsan daha fazla fiyat çıkıyor.hazır sistemlerde ise bazı bileşenlerden kısıyorlar.parçalarda sıkıntı çıkmaz ama geldiğinde kontrol eder bir problem görürsen satın aldığın yere bildir.

i5 9400 F yani 9. nesil. Intel olarak i9 9900K haricinde almayın, onun yerine 10. nesil tercih edin. Size yemin ederim oyunlarda 15 20 FPS fazla alacaksınız. Çünkü işlem biriminiz sekiz olacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı