Maksimum 6000 TL'ye laptop tavsiyesi

Nuro

Centipat
Merhabalar. 6000 TL'ye (200-300 TL esnetebilirim fiyat aralığını) oyun oynamak amacıyla laptop arıyorum.
Biraz araştırdım Abra A5 V15.1 15.6" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook şu anda stokta yok fakat eğer stok gelir ise 8X8 16 GB RAM seçip almayı düşündüm. Eğer kullanan arkadaş varsa bir sıkıntısını gördünüz mü? Genel olarak olumlu yorumlar gördüm internette.

Sizinde bildiğiniz, önerebileceğiniz, kullandığınız laptoplar var ise önerir iseniz sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. 6000 TL'ye (200-300 TL esnetebilirim fiyat aralığını) oyun oynamak amacıyla laptop arıyorum.
Biraz araştırdım Abra A5 V15.1 15.6" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook şu anda stokta yok fakat eğer stok gelir ise 8X8 16 GB RAM seçip almayı düşündüm. Eğer kullanan arkadaş varsa bir sıkıntısını gördünüz mü? Genel olarak olumlu yorumlar gördüm internette.

Sizinde bildiğiniz, önerebileceğiniz, kullandığınız laptoplar var ise önerir iseniz sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim
Ürünü kendimde kullanıyorum ve alalı 4-5 ay falan olacak sadece almadan önce özelleştirdim ve kendi SSD'si yerine 99 TL fark verip samsung ssd taktırdım. Şuanda açamadığı oyun yok ve performans olarak da gayet güzel ve temiz çalışıyor ama diyorsanki bir alt modelini alıp ram arttırımı yapacağım oda olur.

Son düzenleme:
Ürünü kendimde kullanıyorum ve alalı 4-5 ay falan olacak sadece almadan önce özelleştirdim ve kendi SSD'si yerine 99 TL fark verip samsung ssd taktırdım. Şuanda açamadığı oyun yok ve performans olarak da gayet güzel ve temiz çalışıyor ama diyorsanki bir alt modelini alıp ram arttırımı yapacağım oda olur.

Isınma olarak bir sıkıntı var mı?

Isınma olarak bir sıkıntı var mı?

Monsterin kendi kontrol paneli yazılımı var adı Monster Kontrol Merkezi bu uygulamaya girdiğinde kullanım için 2 tip seçenek ile karşılaşacaksın.

1. Office Mode

Alttaki resimde sağda gördüğün kısım fanların hızını ayarladığın yer alttan üste doğru gittikçe fan hızları artıyor fakat Office modundan fazla bir hız bekleme helede soldaki ECO yani Ekonomik seçeneğini seçersen fanlar dönüyor mu dönmüyor mu belli değil.

414790

2. Game Mode

Aşağıda belirttiğim kısım burada işte kutucuk içine aldığım ''Turbo Mod'' yazan yere tıklayıp oyun oynarken sürekli açık bırak bu sana yeter. Bilgisayarın fazla ısınmayacaktır bi masaüstü kadar olmasa da sonuçta laptop kullanıyorsun hiç ısınmama gibi bir şey bekleme :)

414791

Sana tavsiyem Office Modunu hiç kullanmaman çünkü gerek yok sonuçta aldığın bilgisayar oyun bilgisayarı ve sık sık oyun oynayacaksın bu yüzden de bilgisayar ısınacak.

Monster bunun için bir çare bulmuş ve Game Mode seçeneğini eklemiş arayüze girip Game Mode yazısına tıkladığında orada Turbo Mod diye bir şey ile karşılaşacaksın bunu açtığında fanlar en son devirde dönmeye başlıyor ve sen kapatana kadar durmuyorlar o yüzden oyun oynarken Turbo Mode açıp gireceksin bilgisayar fazla ısınmıyor.

Ha diyorsan ki beni bu sıcaklıkta rahatsız eder o zaman kendine güzel bir notebook soğutucusu alacaksın ama ben şuana kadar hiç aşırı ısındığını görmedim ve oynadığım oyunları da yazayım sana.

1- The Witcher 1
2- The Witcher 2
3- The Witcher 3
4- PUB-G
5- CS:GO
6- Saints Row 4
7- Just Cause 3
8- Payday 2
9- Borderlands 2

Gibi buna benzer bir çok oyunun ortalamasını alacak olursak, Ultra ayarlarda genelleme yaparsam 70-110 FPS arasında oynuyorum.
(Bu bazı oyunlarda 50-60 FPS olarak da değişebiliyor.)

Son düzenleme:
Witcher 3'ü ultra ayarlarda (hairworks dahi) kaç FPS'te oynuyorsun?
Sadece Witcher 3'ü Saç detayı da dahil Ultra ayarlarda 50-60 fps arasında oynuyorum çok fazla kare içeren yerlerde arada sırada 40'a falan düştüğü oluyor ben burada 70-110 yazdım ama sizi o yanılttı galiba oraya yazdığım toplam 9 oyundan ortalama aldığım fps değeri gibi düşün onu kesin sonuç değil yani. Ayrıca 50-60 fps bir oyunu sorunsuz takılmadan ve donmadan oynamak için gayet ideal bir rakam.

4 yıldır Monster kullanıcısıyım, sana önerilcek laptop ya Monster'dir ya da MSI'dir zaten ama hatırlatmak istediğim teknik servis konusunu da unutma. Monster'in teknik servisinden hiç memnun değilim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı