Malın misli ile değiştirilmesi

Cihan Kan

Hectopat
Merhaba 2 sene önce 6000TL'ye Lenovo marka bir bilgisayar almıştım ekranı kırdığım için garantiye yollamıştım ve onarım 1 ay sürdü sinirlenip tüketici hakem heyetine başvurdum ve bu gün çıkan karar:
“Malın ayıpsız misli ile değiştirilmesini talep edebilir satıcı tüketicinin talebini reddedemez.”
Sonucu çıktı hemen firmayı aradım tebligat onlara da ulaşmış ve benden tüketici hakem heyeti kararı ile faturayı mail olarak göndermemi istediler, 10 dakika sonra Lenovo destekden kargo numarası geldi 2 gün içinde bilgisayarı göndermemi istediler ve gönderdikten sonra yazılı belge verip aldığım firmaya gidip istediğim bilgisayarı seçebileceğimi söylediler.
Akşam vakti bilgisayarı aldığım firmadaki Lenovo bilgisayarlara baktım ama hepsi benim bilgisayarımdan kötü ve üstüne fahiş fiyatlar çekilmiş ama MSI, Gigabyte, Acer marka çok güzel laptoplar var.
Sizlere sorum şu: Benim bilgisayarım lenovoydu bu markadan bir bilgisayar seçebilir miyim? Ve en pahalı bilgisayarı seçebilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu konuyu da hafta sonu ayrıntılı olarak açıklayacağım.

Sorunun cevabına gelirsek senin pcine eş değer özelliklere benzer bir bilgisayar seçebilirsin. Bunun haricinde en pahalı bir bilgisayarı (senin malından daha üstün olarak kabul ediyorum) seçersen sence bu adaletli olur mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı