Malwarebytes 15 tane virüs buldu

Devolve

Hectopat
Merhaba, bugün Windows Defender'da 1 tehdit çıktığı için arkadaşımın önerisi üzerine Malwarebytes indirdim. Taramaya başladım CPU %100'dü. Daha sonra 4 dakika içerisinde tarama bitti fakat 15 tane detections vardı. Panikle nasıl sileceğimi sordum. Karantinaya aldım ve doneye bastım. Ve 15 virüsüde gördüm. Ardından silme yerini buldum ve sırayla birkaç tane sildim. PUP vb. yazıyordu. Google'da bulmuştu birkaç virüsü. Fotoğraftakiler dışında, PUP.Gamehack diye bir şey çıktı. Ne olduğunu bilmiyorum. Bu virüslerin ne olduğunu, nasıl zarar verdiğini söyleyebilir misiniz? Bilgisayarıma zarar verebilirler mi? Şu an bütün virüsleri sildim. Windows Defender'da hızlı tarama yaptım sonuç çıkmadı. O sırada takılı olan flash belleğime geçmiş midir? Cevaplarınızı bekliyorum.

virüs2.png

virüs.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam, PUP virüs değil. Sadece, istenmeyen yazılım demek. Bu yüzden korkmanıza gerek yok. Eğer çok dert ederseniz Kaspersky ile taratın. Ayrıca sanırım dosya yolunun kaynağı web data yazıyor. Ne olduğu hakkında bilgim yok o yüzden bir şey diyemem maalesef.

@Eray T hocam, inceleyip ne olduğunu açıklayabilir.

PUP virüsleri potansiyel olarak istenmeyen programlardır.

Google Chrome verisi (data) içerisinde yer alıyor. Girdiğiniz bir siteden veya birkaç siteden kaynaklanıyor olabilir. Ek olarak kayıt defteri girdisi üzerine etki etmiş. Malwarebytes gerekli düzeltmeleri yapacaktır. Tavsiyem Google Chrome'u komple silip (kullanıcı verilerini sil seçili şekilde) yeniden kurmanız.

Son düzenleme:
Merhaba, bugün Windows Defender'da 1 tehdit çıktığı için arkadaşımın önerisi üzerine Malwarebytes indirdim. Taramaya başladım CPU %100'dü. Daha sonra 4 dakika içerisinde tarama bitti fakat 15 tane detections vardı. Panikle nasıl sileceğimi sordum. Karantinaya aldım ve doneye bastım. Ve 15 virüsüde gördüm. Ardından silme yerini buldum ve sırayla birkaç tane sildim. PUP vb. yazıyordu. Google'da bulmuştu birkaç virüsü. Fotoğraftakiler dışında, PUP. Gamehack diye bir şey çıktı. Ne olduğunu bilmiyorum. Bu virüslerin ne olduğunu, nasıl zarar verdiğini söyleyebilir misiniz? Bilgisayarıma zarar verebilirler mi? Şu an bütün virüsleri sildim. Windows Defender'da hızlı tarama yaptım sonuç çıkmadı. O sırada takılı olan flash belleğime geçmiş midir? Cevaplarınızı bekliyorum.

Eki Görüntüle 976525

Eki Görüntüle 976524

Hocam oyun hilesi falan indirmişsiniz galiba ondandır sistemini yavaşlatırlar bu arada yeni fark ettim 2021'de atılmış konu :D

Yeni konular

Geri
Yukarı