Malwarebytes 43 buçuk saattir tam tarama yapıyor

Bu kadar çok uzun tarama yapması ve bilgisayarın o kadar uzun süre açık kalıp yoğun performans harcaması da donanımsal açıdan sorun yaratabilir. Aşırı ısınma neden ile arıza sebebi olabilir.

i3 6006u.
R5 M330.
4 GB RAM.

Hocam bilmiyorum ama 1 yıllık falan heralde.
Donanım seviyesi baya düşük, bundan dolayı çok uzun sürüyor. HDD kullanım seviyesi ile de alakalı. İptal ederseniz aksi bir durum olacağını sanmıyorum. İptalden sonra hızlı tarama ile tarayın önce. Sorun olmazsa boş bir zamanda tam tarama yaparsınız. Gene de uzun sürecektir. İşlemci çok eski, ram yetersiz. Ekran kartı desteğini seçerseniz bu sefer de sistem aşırı ağırlaşacak. Şüphelendiğiniz bir durum varsa Temiz Kurulum yapın kafanız rahat olsun.

Donanım seviyesi bayağı düşük, bundan dolayı çok uzun sürüyor. HDD kullanım seviyesi ile de alakalı. İptal ederseniz aksi bir durum olacağını sanmıyorum. İptalden sonra hızlı tarama ile tarayın önce. Sorun olmazsa boş bir zamanda tam tarama yaparsınız. Gene de uzun sürecektir. İşlemci çok eski, RAM yetersiz. Ekran kartı desteğini seçerseniz bu sefer de sistem aşırı ağırlaşacak. Şüphelendiğiniz bir durum varsa temiz kurulum yapın kafanız rahat olsun.

İptal ettim hocam. İşlemci %20 RAM'ı 500 MB
HDD'yi %60 kullanıyordu sanırım.

Geri
Yukarı