Malwarebytes açıkken Torrent programları kasıyor

Conspiracy

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,

Lisanslı olarak Malwarebytes kullanıyorum. En güncel sürümde şuan.
2-3 haftadır yaşadığım bir sıkıntı var. Malwarebytes açıkken torrent ile bir şey indirmeye başlattığımda sistem yavaş yavaş kasmaya başlıyor. 10-15 dakika sonunda takılma o kadar artıyor ki dinlediğim müzikteki sesler kesiliyor, video izliyorsam video donmaya başlıyor.

Ya Malwarebytes programını tamamen kapatıyorum düzelmesi için, yada programdan "Web Protection" kısmını kapatmam gerekiyor kasmanın geçmesi için. Real-Time Protection kısmının altındaki hemen hemen hepsini denedim. Sadece "Web Protection" kısmını kapattığımda kasma düzeliyor diğerleri açık olduğunda sorun olmuyor.

sadas.png

Aktif olarak BitTorrent'i kullanıyordum. Acaba torrent programı mı sıkıntı yaratıyor dedim ve qBittorrent'i kullanmaya başladım bir haftadır ama yok. Sıkıntı aynen devam ediyor.

Sistemimdeki tüm sürücüler güncel. Windows 10 - 1090 sürümündeyim ve Windows'a ait bütün güncellemeler de kurulu.

Ne yapmamı önerirsiniz? İlla torrent kullanırken bu yazılımı yada yazılım içindeki bahsettiğim ayarı devre dışı mı bırakmam gerekiyor?

Yardımcı olan herkese şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Qbittorrent kullanıyorum ben ve herhangi bir yavaşlama hissetmiyorum, Malwarebytes kullanıyorum aynı zamanda. İndirdiğiniz dosyalarda sıkıntı olabilir.

Merhaba,

Lisanslı olarak Malwarebytes kullanıyorum. En güncel sürümde şuan.
2-3 haftadır yaşadığım bir sıkıntı var. Malwarebytes açıkken torrent ile bir şey indirmeye başlattığımda sistem yavaş yavaş kasmaya başlıyor. 10-15 dakika sonunda takılma o kadar artıyor ki dinlediğim müzikteki sesler kesiliyor, video izliyorsam video donmaya başlıyor.

Ya Malwarebytes programını tamamen kapatıyorum düzelmesi için, yada programdan "Web Protection" kısmını kapatmam gerekiyor kasmanın geçmesi için. Real-Time Protection kısmının altındaki hemen hemen hepsini denedim. Sadece "Web Protection" kısmını kapattığımda kasma düzeliyor diğerleri açık olduğunda sorun olmuyor.

Eki Görüntüle 552804

Aktif olarak BitTorrent'i kullanıyordum. Acaba torrent programı mı sıkıntı yaratıyor dedim ve qBittorrent'i kullanmaya başladım bir haftadır ama yok. Sıkıntı aynen devam ediyor.

Sistemimdeki tüm sürücüler güncel. Windows 10 - 1090 sürümündeyim ve Windows'a ait bütün güncellemeler de kurulu.

Ne yapmamı önerirsiniz? İlla torrent kullanırken bu yazılımı yada yazılım içindeki bahsettiğim ayarı devre dışı mı bırakmam gerekiyor?

Yardımcı olan herkese şimdiden teşekkürler.
Aktif olarak Malwarebytes kullanmayın. Arada bir kullanın sadece. Aktif koruma olarak da Bitdefender bedava sürüm tercih edebilirsin 😊

Qbittorrent kullanıyorum ben ve herhangi bir yavaşlama hissetmiyorum, Malwarebytes kullanıyorum aynı zamanda. İndirdiğiniz dosyalarda sıkıntı olabilir.

Yıllardır kullandığım, güvendiğim sitelerden indiriyorum. Zaten inen dosyalarda herhangi bir zararlı yazılım çıkmıyor yada bozuk dosya falan olmuyor.

Sıkıntı sadece inerken oluyor işin ilginci inen torrent paket hızıma ulaşıyor 10-15 dakika sonra falan başlıyor kasmalar. Çok ilginç çözemiyorum neden yaptığını. Hani aynı HDD'ye Steam vb. yerlerden de dosya çekiyorum son hızla hiç bir şey olmuyor.

Neyse torrent kullanırken geçici olarak devre dışı bırakacağız Malwarebytes'ı yapacak bir şey yok gibi.

Son olarak biraz konu dışı sorum olacak, Malwarebytes günde bir iki kez şöyle bir rapor veriyor. Kılllandığım durum konumun Windows\System32\svchost.exe olması. Fakat burayı hem güvenli modda hemde normal modda tarattım C'yi bir şey bulmadı. Zaten raporda "Inbound Connection" olarak gözüküyor. Bazen ip değişse de aralıklarla bu uyarıyı alıyorum.

sdasda.png

Sizce dert edilecek bir durum mu?

Neyse torrent kullanırken geçici olarak devre dışı bırakacağız Malwarebytes'ı yapacak bir şey yok gibi.

Bırakmayın. Sorun nedir bilmiyorum fakat MB'yi devre dışı bıraktıktan sonra bilgisayarınızda zararlı yazılım aktivitesi gerçekleşmesi çok büyük olasılık. İlk önce bahsettiğiniz ikinci uyarının sebebini çözelim. Sisteminizi şununla tarayın.

Bırakmayın. Sorun nedir bilmiyorum fakat MB'yi devre dışı bıraktıktan sonra bilgisayarınızda zararlı yazılım aktivitesi gerçekleşmesi çok büyük olasılık. İlk önce bahsettiğiniz ikinci uyarının sebebini çözelim. Sisteminizi şununla tarayın.

Selamlar,

Dediğiniz programı indirdim. Programı açtıktan sonra hem otomatik taramayı yaptım, hem özellikle C'yi tarattırdım fakat hiç bir tehdit bulmadı. Zaten dediğim, MB'ın verdiği uyarıda "Inbound Connection" olarak gözüküyor. Büyük ihtimal PC'de virüs yok o IP'den gelen bir virüs tehdidini engelliyor ama konumda Windows\System32 yazınca "acaba?" diyor insan.

C taraması;

c-scan.png

Selamlar,

Dediğiniz programı indirdim. Programı açtıktan sonra hem otomatik taramayı yaptım, hem özellikle C'yi tarattırdım fakat hiç bir tehdit bulmadı. Zaten dediğim, MB'ın verdiği uyarıda "Inbound Connection" olarak gözüküyor. Büyük ihtimal PC'de virüs yok o IP'den gelen bir virüs tehdidini engelliyor ama konumda Windows\System32 yazınca "acaba?" diyor insan.

C taraması;

Eki Görüntüle 553225

Doğru söylüyorsunuz sanırım. Yine de Inbound istek gelmesi, bilgisayarınızda virüs olmayabileceği anlamına mı geliyor bilmiyorum. Bunun çaresine daha farklı bir şekilde bakılması gerekiyor. @24099 hocam yardım edebilir belki.

Sıkıntıyı videolara aldım.

Çok gariptir ki torrent tamamlanana kadar hiç bir sıkıntı yaşamadım bu sefer. Torrent tamamlandığı gibi sıkıntıyı yapmaya başladı. Her defasında şaşırtıyor beni. :)

İlk videoyu 3. dakikadan itibaren seyredebilirsiniz.

1)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Torrent tamamlandığı gibi takılmalar başlıyor işte buna benzer takılmayı bazen torrent aktif haldeyken de yaptığı oluyordu ama bu sefer 20 dakikaya yakın inme süresinde yapmadı.

2)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Tamamlanan torrent göndermede iken takılmalar devam ediyor. Fakat ne zaman MB üzerinden "Web Protection" kısmını kapatıyorum, o zaman takılmalar duruyor.

3)

Benzer senaryo. Gene torrent gönderme listesinde fakat bu sefer MB üzerinden bir şeyi değil direkt torrent uygulamasını kapatıyorum. Gene takılma düzeliyor haliyle.

Yani MB ve torrent programlarının birbiri ile bir derdi var ama halen çözebilmiş değilim.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı