Çözüldü Malwarebytes ayarları nasıl olmalı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

321872

Centipat
Merhabalar, Malwarebytes kullanıyorum ayarları nasıl olmalı? Benim yaptığım ayarlar şunlar;
Otomatik Update ve onun altında bulunan seçeneği kapattım, bildirimleri kapattım, başlangıçta otomatik çalıştırmayı kapattım. Başka ne yapmam gerek?
Ayriyeten Malwarebytes sitesinden yüklerken ücretli sürümünde 7/24 aktif koruma var deniliyordu ama şu anda ücretsiz sürümünde de 7/24 aktif koruma var, nasıl oldu bu?
Yok mu yardımcı olabilecek?

Çözüm
Malwarebytes Ayarları 1.png

Malwarebytes Ayarları 2.png

Malwarebytes Ayarları 3.png

Bildirimleri açarsanız sizin için daha iyi olabilir.
Malwarebytes'ı gerçek zamanlı koruması için kullanmaya gerek yok. Gerçek zamanlı korumayı AV yapmalı, MBAM da şüpheli durumlarda tarama yapmak gerektiğinde kullanılmalı.

Bu sebeple bildirim ayarlarının kapalı olması bir sorun teşkil etmez.
Merhabalar, Malwarebytes kullanıyorum ayarları nasıl olmalı? Benim yaptığım ayarlar şunlar;
Otomatik Update ve onun altında bulunan seçeneği kapattım, bildirimleri kapattım, başlangıçta otomatik çalıştırmayı kapattım. Başka ne yapmam gerek?
Ayriyeten Malwarebytes sitesinden yüklerken ücretli sürümünde 7/24 aktif koruma var deniliyordu ama şu anda ücretsiz sürümünde de 7/24 aktif koruma var, nasıl oldu bu?
Yok mu yardımcı olabilecek?

Malwarebytes Ayarları 1.png

Malwarebytes Ayarları 2.png

Malwarebytes Ayarları 3.png

Malwarebytes'ı gerçek zamanlı koruması için kullanmaya gerek yok. Gerçek zamanlı korumayı AV yapmalı, MBAM da şüpheli durumlarda tarama yapmak gerektiğinde kullanılmalı.

Çözüm
Eki Görüntüle 991179
Eki Görüntüle 991180
Eki Görüntüle 991181

Malwarebytes'ı gerçek zamanlı koruması için kullanmaya gerek yok. Gerçek zamanlı korumayı av yapmalı, MBAM da şüpheli durumlarda tarama yapmak gerektiğinde kullanılmalı.

Çok teşekkürler hocam, neden deneme sürümünü devre dışı bırakmam gerekiyor?

Hocam şöyle bir şey keşfettim, Malwarebytes ile tam tarama başlattım 3 saat oldu ama halen bitmedi 180 bin öge yeni taranmıştı, daha 450 bin kadar daha vardı.
Ben de şöyle bir şey yaptım. Dosyaları grup grup yapıp o grupları teker teker tarattım. Tam olarak hatırlamıyorum ama fazla sürmedi, elle taramam daha hızlı oldu hocam, niye.

Önceki tam taramamda (elle tarama diyelim), 2. resimde bulunan üstteki ve alttaki tikler işaretli değildi baştan yine yapmam gerekiyor mu?

Çok teşekkürler hocam, neden deneme sürümünü devre dışı bırakmam gerekiyor?

Hocam şöyle bir şey keşfettim, Malwarebytes ile tam tarama başlattım 3 saat oldu ama halen bitmedi 180 bin öge yeni taranmıştı, daha 450 bin kadar daha vardı.
Ben de şöyle bir şey yaptım. Dosyaları grup grup yapıp o grupları teker teker tarattım. Tam olarak hatırlamıyorum ama fazla sürmedi, elle taramam daha hızlı oldu hocam, niye.

Önceki tam taramamda (elle tarama diyelim), 2. resimde bulunan üstteki ve alttaki tikler işaretli değildi baştan yine yapmam gerekiyor mu?
Malwarebytes'ı AV olarak değil tarama aracı olarak kullanın. Sisteminizde sağlam bir antivirüs koruma sağlasın. Örneğin:

Sistemi tamamen tarasın yeterli. Ben olsam o seçenekleri de işaretler, tekrar tarama yaparım şüphelerim varsa.

Eki Görüntüle 991179
Eki Görüntüle 991180
Eki Görüntüle 991181

Malwarebytes'ı gerçek zamanlı koruması için kullanmaya gerek yok. Gerçek zamanlı korumayı av yapmalı, MBAM da şüpheli durumlarda tarama yapmak gerektiğinde kullanılmalı.

Hocam Windows 10 Defender gerçek zamanlı koruma için işe yarar mı? Bazı zamanlar yüksek CPU kullanımı oluyor.

Önerebileceğiniz başka ücretsiz güvenlik programı var mı? Kaspersky yüklemiştim, hem arayüzünden, hem kullanımından pek hoşlanmamıştım, eskiden ESET kullanıyordum.
ESET ve Bitdefender iyi diyorlar, sizce hangisi daha iyi? RAM kullanımı bir sorun teşkil etmiyor, CPU kullanımı az olsun yeter.

Şöyle bir şey daha belirteyim: Cihazımın driverlarını yüklemek için DriverIdentifer sitesinden orada bulunan bir otomatik arama aracını kullanıyordum. Kısa bir süre içinde sistemi tarayıp kendi sitesine yönlendiriyordu, hangi driverların eksik olduğunu gösteriyordu. Birkaç kere kullandım, hiçbir sıkıntı yaşamadım. Ayriyeten Chrome eklentisi olarak "Video Speed Manager" eklentisini kullanıyordum.
Malwarebytes ile tarama yaptığımda bu iki programda virüs tespit edilmişti, ama Windows Defender bunu görmemişti hocam.

Başka cihaza geçiş yaptığımda DriverIdentifer aracını kullanıp silsem sıkıntı çıkartır mı?

Bitdefender biraz ağır bir AV, ESET de ücretli olduğundan bunları denemenizi öneririm. DriverIdentifier'ı sadece denetleme için kullanırsanız, otomatik herhangi bir sürücü güncelletmezseniz sıkıntı çıkarmaz.

Windows Defender sistemi yoran ve yormasına rağmen pek başarılı olamayan bir AV. Harici AV kullanmak daha iyi olacaktır.

Bitdefender biraz ağır bir av, ESET de ücretli olduğundan bunları denemenizi öneririm. Driver Identifier'ı sadece denetleme için kullanırsanız, otomatik herhangi bir sürücü güncelletmezseniz sıkıntı çıkarmaz.

Windows Defender sistemi yoran ve yormasına rağmen pek başarılı olamayan bir av. Harici av kullanmak daha iyi olacaktır.

Tamam o zaman Windows Defender'ı devre dışı bırakayım.

Sizin verdiğiniz linkte bulunan 6 aylık Bitdefender yazılımını kullanırım, daha sonra bir çaresine bakarım.

Çok teşekkürler hocam yardımlarınız için, iyi forumlar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı