Malwarebytes Browser Guard mı yoksa TrafficLight uzantısı mı daha iyi?

Ben MB memnun kalmamıştım.Sıkı bir koruma istiyorsanız MB kullanabilir siniz. TrafficLight WOT benzeri bir eklenti ama TrafficLight eklentisini çok sevdim WOT eklentisini kaldırdım.

Kututan çıktığı gibi secure by default bir tarayıcı istiyorsaınız, Brave öneririm. Direk çinko karbon haliyle koyup çalıştırıyorsunuz ve bitti.

TrafficLight zararlı bağlantıları engellemede bir tık daha iyidir fakat, tarayıcı güvenliğini sağlamak için bu iki uzantıya da ihtiyacın yok. Tam aksine, saldırı yüzeyini arttırdığı için zafiyet yaratmış olursun. Bilgisayarı aile üyelerin kullanıyorsa, oltalama linklerine karşı DNS bazlı filtre uygulayabilirsin. Sistem Windows 10 ve üstü ise zaten Defender mevcuttur, aşağıdaki komutu yönetici Powershell'inde çalıştırıp ağ korumasını da etkinleştirebilirsin.

Set-MpPreference -EnableNetworkProtection Enabled

Kututan çıktığı gibi secure by default bir tarayıcı istiyorsaınız, Brave öneririm. Direk çinko karbon haliyle koyup çalıştırıyorsunuz ve bitti.
Brave'in diğer Chrome türevlerinden daha güvenli bir tarafı yok.

Son düzenleme:
TrafficLight zararlı bağlantıları engellemede bir tık daha iyidir fakat, tarayıcı güvenliğini sağlamak için bu iki uzantıya da ihtiyacın yok. Tam aksine, saldırı yüzeyini arttırdığı için zafiyet yaratmış olursun. Bilgisayarı aile üyelerin kullanıyorsa, oltalama linklerine karşı DNS bazlı filtre uygulayabilirsin. Sistem Windows 10 ve üstü ise zaten Defender mevcuttur, aşağıdaki komutu yönetici Powershell'inde çalıştırıp ağ korumasını da etkinleştirebilirsin.

Set-MpPreference -EnableNetworkProtection Enabled

Brave'in diğer Chrome türevlerinden daha güvenli bir tarafı yok.
Neden belirtebilir misiniz hocam? Brave'i güvenlik ve gizlilikte en iddialı tarayıcı diye biliyorum.

Geri
Yukarı