Malwarebytes kullanmayın!

ShenkaMan

Centipat
Merhaba arkadaşlar. Malwarebytes ile ilgili büyük bir sorun yaşadım. Hemen sizlere özet geçeyim.

Her şey indirdiğim bir virüsle başladı. Bu virüs bilgisayara pek zarar veren bir virüs değildi. Gereksiz yere CMD dosyalarını falan açıyordu. Bu virüsten kurtulmak için Avast indirdim, taradım ve Avast virüsleri engelliyordu engellemesine ama ana virüsü algılayamamıştı. Dakika başı Avast'tan virüs tehdidi alıyordum. Daha sonra Malwarebytes'ı indireyim dedim ve indirdim. Bilgisayarı taradıktan sonra Malwarebytes, bilgisayarı yeniden başlatmam gerektiğini söyledi ve başlattım. İşte bundan sonra "Otomatik Onarım" diye bir mavi ekran hatasıyla karşılaştım ve bunun Malwarebytes'ın yaptığına adım kadar eminim. Bilgisayarın bazı sistem dosyalarını sildi. Bu hatayı "Başlangıç Onarma" seçeneğini tercih ederek giderebildim. Giderememe ihtimalim vardı bu arada. Bilgisayara format atmam gerekebilirdi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. Malwarebytes ile ilgili büyük bir sorun yaşadım. Hemen sizlere özet geçeyim.

Her şey indirdiğim bir virüsle başladı. Bu virüs bilgisayara pek zarar veren bir virüs değildi. Gereksiz yere CMD dosyalarını falan açıyordu. Bu virüsten kurtulmak için Avast indirdim, taradım ve Avast virüsleri engelliyordu engellemesine ama ana virüsü algılayamamıştı. Dakika başı Avast'tan virüs tehdidi alıyordum. Daha sonra Malwarebytes'ı indireyim dedim ve indirdim. Bilgisayarı taradıktan sonra Malwarebytes, bilgisayarı yeniden başlatmam gerektiğini söyledi ve başlattım. İşte bundan sonra "otomatik onarım" diye bir mavi ekran hatasıyla karşılaştım ve bunun Malwarebytes'ın yaptığına adım kadar eminim. Bilgisayarın bazı sistem dosyalarını sildi. Bu hatayı "başlangıç onarma" seçeneğini tercih ederek giderebildim. Giderememe ihtimalim vardı bu arada. Bilgisayara format atmam gerekebilirdi.

Malwarebytes virusu silmiş ama virus Windows dosyalarına elledigi için çökmüştür.

Ben kaç defa kullandım bir kere bile çökmedi.

Her şey indirdiğim bir virüsle başladı. Bu virüs bilgisayara pek zarar veren bir virüs değildi. Gereksiz yere CMD dosyalarını falan açıyordu. Bu virüsten kurtulmak için Avast indirdim, taradım ve Avast virüsleri engelliyordu engellemesine ama ana virüsü algılayamamıştı. Dakika başı Avast'tan virüs tehdidi alıyordum. Daha sonra Malwarebytes'ı indireyim dedim ve indirdim. Bilgisayarı taradıktan sonra Malwarebytes, bilgisayarı yeniden başlatmam gerektiğini söyledi ve başlattım. İşte bundan sonra "otomatik onarım" diye bir mavi ekran hatasıyla karşılaştım ve bunun Malwarebytes'ın yaptığına adım kadar eminim. Bilgisayarın bazı sistem dosyalarını sildi. Bu hatayı "başlangıç onarma" seçeneğini tercih ederek giderebildim. Giderememe ihtimalim vardı bu arada. Bilgisayara format atmam gerekebilirdi.

İlk kez böyle bir şey duyuyorum ve emin olmadan bir programı karalamayın belki MBAM'ın burada hiçbir suçu günahı yok. Siz ilk yanlışı Avast yükleyerek yapmışsınız. Bir de zararlı yazılımın PC'ye ne kadar zarar verip vermediğini nereden anladınız? Sadece CMD açıp kapatıyordu demişsiniz her işlem sizin gözünüz önünde olmaz zaten. Arkada ne yaptı kim bilir.

İlk kez böyle bir şey duyuyorum ve emin olmadan bir programı karalamayın belki MBAM'ın burada hiçbir suçu günahı yok. Siz ilk yanlışı Avast yükleyerek yapmışsınız.

Belki Windows etkinleştirme programi kurmuştur onlar Windows dosyasıyla birleştiği için Malwarebytes onu virus algılayıp silmis olabilir.

Belki Windows etkinleştirme programi kurmuştur onlar Windows dosyasıyla birleştiği için Malwarebytes onu virus algılayıp silmis olabilir.

Olabilir. Ama dediğim gibi ilk kez böyle bir şey duydum biraz garibime gitti açıkçası. Neyse minidump dosyası paylaşın bakalım neymiş ne değilmiş.

Bu duruma sebep olabilen birçok AV var ancak MBAM forumda övüldüğü kadar iyi değil. Bana inanmayan test sonuçlarına bakabilir. Birçok kişi gülücük atacaktır ama Avast bile koruma konusunda kendisinden iyi durumdadır.

Yeni konular

Geri
Yukarı