Çözüldü Malwarebytes taramayı yavaş yapıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Farukcelik55

Picopat
Daha fazla  
Merhabalar. Öncelikle her şeyin iyice anlaşılması için biraz ayrıntılı anlatacağım.

Ben BIOS güncellemesi için flash bellek alacaktım. Kendi USB belleğim başka bir yerdeydi, o yüzden bizim eskiden kullandığımız bir USB belleğimiz vardı. Ona yükleyeyim hem de içini temizlerim diye bilgisayarıma taktım. Bende Kaspersky Free sürümü vardı. USB bellek bağlanınca otomatik virüs taraması yapıyor. Yine taramayı yaptı ve içinden Musallat..exe ve smss.exe adlı virüsler çıktı (Evet çok eski bir virüstü).

Ardından hemen Kaspersky bilgisayarı yeniden başlattı ve bu virüsleri sildi (zaten buradan da okumuştum eski bir virüs olduğu için AV'ler fark edebiliyordu). Sonra ben Kaspersky tam tarama yaptım sorun çıkmadı. Malwarebytes'dan da tarama yapardım genelde. Çünkü birinin bulamadığı virüsü başka program bulabilir diye biliyordum ve Malwarebytes'in taramaları başarılı diye duymuştum. Zaten Malwarebytes Free sürümü olduğu için real time protection açık değildi.

Ben dün gece yapacaktım ama yatmam lazımdı. Sahura kadar tarama yaptı ancak 2 saat boyunca sadece 200.000 dosya taramıştı, sonra sabaha bırakayım dedim. Baktığımda toplam 7 saat geçmişti ancak 400.000 dosya taramıştı sadece. Ben biraz daha bekledim ama 3 saatte ise 60.000 dosya taramıştı ki durmuş gibiydi. (Kaspersky tam taramada 2 milyona yakın dosya tarıyor).

Ben de taramayı yeniden başlattım. İlk başta hızlı ilerliyordu. 15 dakikada 200.000 dosya taradı ancak ondan sonra durma noktasına geldi. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz? Çok uzattıysam kusuruma bakmayın. Teşekkürler.

Çözüm
Sistem diskiniz arızalı ise mümkün ama yüksek boyutlu dosyalara sahipseniz yine de bu olay olabilir.
Bana ciddi bir durum gibi gelmedi.

Dosya boyutu ve tarama süresi doğru orantılıdır.

Biri artarsa diğeri artar.

Belliki çok dosyan var ondan uzun sürmüştür.

İçindeki veriler önemli değilse biçimlendirin gitsin flash belleği.

Yeni konular

Geri
Yukarı