Malwarebytes virüs buldu

Kendi görüntümü atamamamın sebebi taramayı yaptıktan sonra quarantine seçeneğine bastım ve bilgisayarı yeniden başlatmak ister misiniz diye sordu ben de tıkladım bu yüzden SS alamadan gitti.
Hocam karantinada ne yapıyoruz?O karantinaya alınan hadtadan uzak duyuyoruz değil mi?Anti virüs/anti malwarelerdede karantinaya alınca virüsü silmiyor etkisiz hale getirmeye çalışıyor çalışmasını önlemeye çalışıyor. Her anti virüs/anti malware uygulamasında karantina sekmesi vardır.Orayı ss atın.
O tür virüsleri bulaştırması zor. Becermişse de maşallah yani ne diyelim. Ayrıca duyduğum kadarıyla onları da bir şekilde yok edebiliyorlardı. BIOS sıfırlayarak veya BIOS güncelleyerek silebiliyorlardı diye hatırlıyorum.
Evet o virüsler öyle garip yollarla siliniyor.Sokakta sorsan kimsenin aklına gelmeyecek yollarla.

Hocam karantinada ne yapıyoruz? O karantinaya alınan hadtadan uzak duyuyoruz değil mi? Anti virüs/anti malwarelerdede karantinaya alınca virüsü silmiyor etkisiz hale getirmeye çalışıyor çalışmasını önlemeye çalışıyor. Her anti virüs/anti malware uygulamasında karantina sekmesi vardır. Orayı SS atın.

Evet o virüsler öyle garip yollarla siliniyor. Sokakta sorsan kimsenin aklına gelmeyecek yollarla.

Hocam programı sildim(Malwarebytes) ancak sizin dediğiniz karantina sekmesine bakmıştım. İçinde 20 tane falan dosya vardı hepsini sildim ancak içinde o malware dediğim dosya yoktu. Programı yükleyip tekrar tarama yaptırdım şu anda sorun gözükmüyor. Kaspersky ile de tam tarama yaptırdım onda da bir şey çıkmadı. Virüsün hard diskten kaynaklandığını nasıl anlayabilirim? Ve eğer hard diskten kaynaklanıyorsa hard diski söktüğümde problem çözülür mü?

Son düzenleme:
Hocam programı sildim(Malwarebytes) ancak sizin dediğiniz karantina sekmesine bakmıştım. İçinde 20 tane falan dosya vardı hepsini sildim ancak içinde o malware dediğim dosya yoktu. Programı yükleyip tekrar tarama yaptırdım şu anda sorun gözükmüyor. Kaspersky ile de tam tarama yaptırdım onda da bir şey çıkmadı. Virüsün hard diskten kaynaklandığını nasıl anlayabilirim? Ve eğer hard diskten kaynaklanıyorsa hard diski söktüğümde problem çözülür mü?
Karantidanan sildiyseniz problem yok Bilgisayarınızdan silinmiştir.

Karantinadan silmedim. Karantinada gözükmüyordu direkt olarak. Yani karantinada gözükmemesi programın silindiğine işarettir umarım :D

Sizi de gecenin bu vakti yorduğum için kusuruma bakmayın iyi geceler diliyorum :)
Yok hocam kabus gördüm uyandım geri yatamadım ben :) bari technopatta takılayım demiştim.

Geri
Yukarı