Çözüldü Malwarebytes yüklenmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Awmerss

Decapat
Son zamanlarda güvenilir bulduğum sitelerden oyunlar için Türkçe yama indirmiştim. Bilgisayarım yavaşladığı için virüs girmesinden şüphelendim. Ben böyle durumlarda Malwarebytes indirip bilgisayarı taratırdım şu ana kadar hiç sıkıntı çıkmamıştı. Bugün kurmayı denerken sürekli aynı hata ile karşılaşıyorum. Eğer kurulmasını virüs engelliyorsa nasıl kurabilirim? Şu anda Windows güvenliğinden tam tarama başlattım.

1656604989200.png

Hata yukarıda gördüğünüz gibi.

Son zamanlarda güvenilir bulduğum sitelerden oyunlar için Türkçe yama indirmiştim. Bilgisayarım yavaşladığı için virüs girmesinden şüphelendim. Ben böyle durumlarda Malwarebytes indirip bilgisayarı taratırdım şu ana kadar hiç sıkıntı çıkmamıştı. Bugün kurmayı denerken sürekli aynı hata ile karşılaşıyorum. Eğer kurulmasını virüs engelliyorsa nasıl kurabilirim? Şu anda Windows güvenliğinden tam tarama başlattım.

Eki Görüntüle 1436769

Eskiden sistemime virüs bulaştığında yüklü olan antivirüs yazılımım bile açılmamıştı. Geçmiş olsun. Sıkıntı yaşanınca değil sıkıntı yaşanmadan önce bir antivirüs yüklemek gerekir.

Eki Görüntüle 1436769

Tam tarama 5 saatin ardından bitti ve hiçbir tehdit bulamadığını söyledi ancak Windows 10 güvenliğine ne kadar güvenebilirim bilmiyorum.

Eskiden sistemime virüs bulaştığında yüklü olan antivirüs yazılımım bile açılmamıştı. Geçmiş olsun. Sıkıntı yaşanınca değil sıkıntı yaşanmadan önce bir antivirüs yüklemek gerekir.

Kaspersky yüklü şu an ancak onun taraması yaklaşık 10 saat sürdüğü için ne yazık ki daha sonuç alamadım. Ayrıca Kaspersky, Malwarebytes'e göre daha az işe yarar bir tarama yaptığını biliyorum ancak virüsün girmesini engelleme konusunda Kaspersky daha iyi. Eğer ikisi de yüklü olsa bilgisayar çok kasardı.
Senin dediğine göre şuan virüs var ve Kaspersky bunu bulamazsa format mı atmam gerekiyor?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı