Malwarebytes'ın bulduğu dosyalar virüs mü?

Nieagerams

Hectopat
Daha fazla  
1681487477294.png

"Scan" butonuna tıkladım ve bilgisayarı taradı ve bunları buldu. Bunlar gerçekten virüs mü? Pes13 oyununu korsan indirmiştim, korsan olduğu için mi virüs diye algıladı? uTorrent programının da virüs olması pek mantıklı gelmedi.

Eki Görüntüle 1739955

"Scan" butonuna tıkladım ve bilgisayarı taradı ve bunları buldu. Bunlar gerçekten virüs mü? Pes13 oyununu korsan indirmiştim, korsan olduğu için mi virüs diye algıladı? uTorrent programının da virüs olması pek mantıklı gelmedi.

Torrent'in virüs olacağını zannetmiyorum. Fakat crack oyun için net bir şey söyleyemem.

Eki Görüntüle 1739955

Korsan olduğu için bulması normaldir ama utorent i nereden indirdiğiniz sıkıntı çıkarıyor olabilir Torrent için ne virüsü gösteriyor atabilir misiniz?

Torrent virüs değildir. Güvenli bir siteden indirmediyseniz PES virüstür muhtemelen.

Torrent olduğu için öyle gösteriyor büyük ihtimalle. Torrent'in önünde "Potentially Infected Program" yazıyor yani potansiyel virüs uyarısı vermiş onda kesinlik yok, ama PES uygulamasını direkt olarak virüs gösteriyor.

Korsan olduğu için bulması normaldir ama uTorent'i nereden indirdiğiniz sıkıntı çıkarıyor olabilir Torrent için ne virüsü gösteriyor atabilir misiniz?
Nasıl göstereceğimi bilmiyorum. Karantinaya al mı demeliyim?

Diğer arkadaşlara da cevap için teşekkür ederim. PES13'ü indirdiğim yer güvenli mi bilmiyorum. İlk çıkan sitelerden birinden indirmiştim. Ama bence virüs yok çünkü Malwarebytes'ın virüs diye algıladığı dosyaların ikisi de oyunu açmamız için gereken uzantı değil mi? Birisi oyunun kurulu olduğu yerdeki uzantı diğeri de masaüstü kısayolu sanırım. Bu nasıl virüs olabilir ki?

Nasıl göstereceğimi bilmiyorum. Karantinaya al mı demeliyim?

Diğer arkadaşlara da cevap için teşekkür ederim. Pes13'ü indirdiğim yer güvenli mi bilmiyorum. İlk çıkan sitelerden birinden indirmiştim. Ama bence virüs yok çünkü Malwarebytes'ın virüs diye algıladığı dosyaların ikisi de oyunu açmamız için gereken uzantı değil mi? Birisi oyunun kurulu olduğu yerdeki uzantı diğeri de masaüstü kısayolu sanırım. Bu nasıl virüs olabilir ki?

Genelde virüsler C++ veya Python'dan exe ye çevirilir zaten kısayolda ona bağlandığı için sıkıntı çıkarıyor.

Genelde virüsler C++ veya Python'dan exe ye çevirilir zaten kısayolda ona bağlandığı için sıkıntı çıkarıyor.
Karantinaya aldım onları, bilgisayarımda herhangi bir sorun fark etmedim açıkçası şu ana kadar. Kaspersky ile de taratınca virüs bulmamıştı zaten daha öncesinde. Format atmalı mıyım?

Karantinaya aldım onları, bilgisayarımda herhangi bir sorun fark etmedim açıkçası şu ana kadar. Kaspersky ile de taratınca virüs bulmamıştı zaten daha öncesinde. Format atmalı mıyım?
İlk dosya potansiyel olarak demiş, diğer 2 dosya zaten korsan oyun için vermesi zaten doğal kullanmaya devam edebilirsin sorunsuz.

İlk dosya potansiyel olarak demiş, diğer 2 dosya zaten korsan oyun için vermesi zaten doğal kullanmaya devam edebilirsin sorunsuz.
Yani korsan oyun virüssüz olsa da bu şekilde algılaması normal mi? Genellikle internetten crackli yazılım falan indirirken hep antivirüs kapattırıyorlardu çünkü.

Sizce bu korsan oyun virüslü mü?

Geri
Yukarı