Çözüldü MangoHud nasıl kurulur ve kullanılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

trans_women

Hectopat
Makaleler
4
Linux mint işletim sisteminde MangoHud nasıl kurulur ve kullanılır? Oyunlarda GPU ve CPU sıcaklıklarımı görmek istiyorum. Sanırım MangoHud kurdum ama başlat kısmında aradığım zaman hiçbir simge göremiyorum. MangoHud programını şu sitede ''installation'' yazan kısma bakıp komutlarla yükledim. Yapılandırma dosyası nerede? Oyun içindeyken hangi tuşa basıp MangoHud etkinleştiririm?

Çözüm
Komutları yeniden uygula ve ardından bahsettiğim düzenlemeyi yapmayı dene. Dosyanın içinde yapılandırmanın farklı bir uygulama ile oluşturulduğu yazıyor.

Kod:
mkdir -p ~/.config/MangoHud/ ; cp /usr/share/doc/mangohud/MangoHud.conf.example ~/.config/MangoHud/MangoHud.conf
Kod:
xed ~/.config/MangoHud/MangoHud.conf
İşe yaradı, teşekkürler.

Güncelleme: MangoHud kurmayı ve kullanmayı bu makalede anlattım arkadaşlar: Kolayca MangoHud kurmak
Aşağıdaki komutla açmayı dene, üstteki dosya adı hatalı olmuş.

Kod:
Şöyle bir belge açıldı:

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü_2021-07-04_19-10-49.png
    Ekran görüntüsü_2021-07-04_19-10-49.png
    53,4 KB · Görüntüleme: 59
Komutları yeniden uygula ve ardından bahsettiğim düzenlemeyi yapmayı dene. Dosyanın içinde yapılandırmanın farklı bir uygulama ile oluşturulduğu yazıyor.

Kod:
mkdir -p ~/.config/MangoHud/ ; cp /usr/share/doc/mangohud/MangoHud.conf.example ~/.config/MangoHud/MangoHud.conf
Kod:

Kod:
Kod:
İşe yaradı, teşekkürler.

Güncelleme: MangoHud kurmayı ve kullanmayı bu makalede anlattım arkadaşlar: Kolayca MangoHud kurmak

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı