MangoHud Lutris'te çalışmıyor

trans_women

Hectopat
Makaleler
4
Format atmadan önce MangoHud Lutris'te çalışıyordu ama artık çalışmıyor. MangoHud yüklü olduğu halde yüklü değilmiş gibi görünüyor Lutris'te. Lutris'i aşağıdaki siteden indirip yükledim. Neden böyle acaba?

Lutris'te MangoHud böyle görünüyor ve açılmıyor:

1.png

Format atmadan önce MangoHud Lutris'te çalışıyordu ama artık çalışmıyor. MangoHud yüklü olduğu halde yüklü değilmiş gibi görünüyor Lutris'te. Lutris'i aşağıdaki siteden indirip yükledim. Neden böyle acaba?

Lutris'te MangoHud böyle görünüyor ve açılmıyor:

Eki Görüntüle 1621826
MangoHud'u nereden yuklediniz?
Lutris'in flatpak versiyonunu kullaniyorsunuz. MangoHud'u Lutris'in Flatpak versiyonunda kullanmak icin MangoHud'uda Flatpak'den yuklemeniz gerek.
flatpak install org.freedesktop.Platform.VulkanLayer.MangoHud

MangoHud'u nereden yuklediniz?
Lutris'in flatpak versiyonunu kullaniyorsunuz. MangoHud'u Lutris'in Flatpak versiyonunda kullanmak icin MangoHud'uda Flatpak'den yuklemeniz gerek.
flatpak install org.freedesktop.Platform.VulkanLayer.MangoHud

Bunu bilmiyordum. MangoHud'u flatpak olarak yüklememiştim. Yükleyince açıldı ama bu sefer de şöyle bir sorunum var, MangoHud Config ayarlarıma göre çalışmadı. Yani MangoHud çalıştı ama Config ayarlarıma göre değil. Bunu nasıl ayarlarım? Flatpak MangoHud'un Config dosyası başka yerde mi? Normalde kendim Config dosyasını ayarlardım ama şimdi olmuyor.

Bunu bilmiyordum. MangoHud'u flatpak olarak yüklememiştim. Yükleyince açıldı ama bu sefer de şöyle bir sorunum var, MangoHud Config ayarlarıma göre çalışmadı. Yani MangoHud çalıştı ama Config ayarlarıma göre değil. Bunu nasıl ayarlarım? Flatpak MangoHud'un Config dosyası başka yerde mi? Normalde kendim Config dosyasını ayarlardım ama şimdi olmuyor.
Flatpak uygulamalarinin config dosyalarinin home klasorunuzdeki .var/app klasorunde olmasi gerekiyor. (~/.var/app) Kontrol eder misiniz?

Kontrol ettim ama orada MangoHud ile ilgili bir şey yok. Ben normalde şu kısımda ayarlarım MangoHud.conf belgesini: /home/pc adım/.config/MangoHud/
ls ~/.var/app yazip fotograf atarmisiniz?

Suan kullandiginiz config dosyasina erisim vermeyi de deneyebilirsiniz.
sudo flatpak override --filesystem=xdg-config/MangoHud:ro

ls ~/.var/app yazip fotograf atarmisiniz?
2.png

MangoHud config dosyasını şu videodaki gibi ayarlıyorum:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
MangoHud'u bu şekilde kurup, Lutris'i de aşağıdaki linkten kurunca sorun yaşamıyorum.

Flatpak uygulamalari sandbox gibi calistirir. Flatpak uygulamalarinin diske erisimi kisitlidir ve config dosyalari farkli bir klasorde saklanir.
Dediklerimi denediniz mi?

Geri
Yukarı