Manjaro disk birleştirme nasıl yapılır?

WIPERRANTAN

Decapat
Daha fazla  
Selamlar, arch linux için disk ayırmıştım fakat nasıl geri birleştireceğimi bilmiyorum. Geri Windows'a geçeceğim fakat bu şey yüzünden NTFS yapamıyorum.

@Rona

Son düzenleme:
Hocam Windows'a nasıl geçiş yaparım Linux'tan.

Ventoy indirin hocam. Sonrasında dosyayı çıkar deyin. İçindeki .X86_64 uzantılı dosyayı başlatın. USB belleğinize Ventoy'u kurun. Eğer BIOS'unuz UEFI ise GPT seçin. Ardından Windows ISO'su indirip USB belleğin içine atın. Ardından güvenli çıkar deyin. 10dk sürdüğü oldu bende. Bekleyin. Güvenli çıkar işlemi bitince USB'yi çıkarıp geri takın ve bilgisayarı yeniden başlatın. Boot menuyu açarak USB'yi boot edin. Windows ISO'sunu seçin ardından wimboot seçeneğini seçip kurulumu yapın.

Video rehber istersen de aşağıdaki videodan faydalanabilirsin. @WIPERRANTAN

Abi onu nasıl kurarım?

Bir web tarayıcısına Windows 10 veya Windows 10 ISO yaz, 5.19 GB gibi bir şey olacak, indir onu. Sonra flash belleğine aktar ve bilgisayarı kapatıp BIOS'u aç, boot kısmını bul, daha sonra boot device priority kısmından en üste dosyaları yazdırdığın USB belleği al. F10 ile kaydedip çık.

Ventoy indirin hocam. Sonrasında dosyayı çıkar deyin. İçindeki .X86_64 uzantılı dosyayı başlatın. USB belleğinize Ventoy'u kurun. Eğer BIOS'unuz UEFI ise GPT seçin. Ardından Windows ISO'su indirip USB belleğin içine atın. Ardından güvenli çıkar deyin. 10dk sürdüğü oldu bende. Bekleyin. Güvenli çıkar işlemi bitince USB'yi çıkarıp geri takın ve bilgisayarı yeniden başlatın. Boot menuyu açarak USB'yi boot edin. Windows ISO'sunu seçin ardından wimboot seçeneğini seçip kurulumu yapın.

Hocam yok güvenli çıkar diye seçenek direk attım içine.

Hocam selamlar güvenli çıkar dışı dediğiniz herşeyi yaptım fakat böyle bir hata var:
IMG_20230818_185633.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam yok güvenli çıkar diye seçenek direk attım içine.

Hocam selam güvenli çıkar dışı dediğiniz her şeyi yaptım fakat böyle bir hata var:
Eki Görüntüle 1907934

ISO'yu eksik kopyalamışsınız. Mamjaroya geri dönün. USB'deki ISO'yu silin ve PC'deki ISO'nun hash değerini kontrol edin. Ardından ISO'yu Ventoy içine tekrar atın. Ardından soldaki barda Ventoy'un sağında yer alan üçgen biçminde olan tuşa basın.

PC'deki ISO'nun has değerini kontrol etmek için ISO'ya sağ tıklayıp özellikler->checksums kısmına gidip SHA256 değerini hesapla deyin. Ardından İndirdiğiniz Windows isosunun Microsoft üzerinde hash değerleri olacaktır. Oradan bakarak kıyaslayın. Eğer bir farklılık varsa ISO'yu yeniden indirin. Kontrol edin. USB'ye atın. Sol taraftaki dediğim çizgi üstü üçgen tuşa basın. Bende dediğim gibi 10 dk civarı sürdü ki daha uzun da sürebilir. Çıkarma işlemi bitince USB'yi çıkarıp geri takın ve USB içindeki ISO'nun da hash değerini kontrol edin. Eğer değerler uyuşuyorsa sıkıntı yoktur, bilgisayarı yeniden başlatıp USB'yi boot ederek kurulumu yapın.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı