Manjaro Linux Dual boot silme

Legacy hocam da, merak ettiğim bir konu vardı, UEFI ile ilgili sonra konu açacağım ona.
Legacy kullandığınız için Manjaro'nun bölümünü sildikten sonra Windows'un bootloader'ini tamir etmeniz gerekmekte. Öncelikle kenarda Windows kurulum USB'si bulundurun. USB'den sistemi açıp, onar kısmından komut istemini açıp bootrec /fixmbr komutunu girmelisiniz. Bu komutu halihazırda kullandığınız Windows üzerinden yazmanız işe yarar mı bilmiyorum ama deneyebilirsiniz.

UEFI ile ilgili konuyu açtığınızda bakabilirim, hangi kategoriye açacaksınız?

Legacy kullandığınız için Manjaro'nun bölümünü sildikten sonra Windows'un Bootloader'ini tamir etmeniz gerekmekte. Öncelikle kenarda Windows kurulum USB'si bulundurun. USB'den sistemi açıp, onar kısmından komut istemini açıp bootrec /fixmbr komutunu girmelisiniz. Bu komutu halihazırda kullandığınız Windows üzerinden yazmanız işe yarar mı bilmiyorum ama deneyebilirsiniz.

Windows 10 hocam. Windows 10 da yaşamıştım

Bu arada yöntem için çok teşekkürler

Legacy kullandığınız için Manjaro'nun bölümünü sildikten sonra Windows'un Bootloader'ini tamir etmeniz gerekmekte. Öncelikle kenarda Windows kurulum USB'si bulundurun. USB'den sistemi açıp, onar kısmından komut istemini açıp bootrec /fixmbr komutunu girmelisiniz. Bu komutu halihazırda kullandığınız Windows üzerinden yazmanız işe yarar mı bilmiyorum ama deneyebilirsiniz.

Hocm şimdi vazgeçtim Windows 7'ye açacağım konuyu. Şu anki sistemimdede böyle sorun olmuş
Hocm şimdi vazgeçtim Windows 7'ye açacağım konuyu. Şu anki sistemimdede böyle sorun olmuş

Hocam dediğiniz işlemi yaptım ve bir hata aldı tekrardan başlattığımda. Sadece sonunu anlamıştım bir yükleme medyası takın ve enter a basın. Öyle yaptım ama aynı hatayı tekrar verdi bende Windows 10 kurdum bilgisayara Enterprise 2015 LTSB sürümü. Şimdi UEFI sorunuyla ilgili konuyu açacağım ancak Windows 7 duruyor ne yapmam gerek Windows 7'yi silmeli miyim?

Hocam dediğiniz işlemi yaptım ve bir hata aldı tekrardan başlattığımda. Sadece sonunu anlamıştım bir yükleme medyası takın ve enter a basın. Öyle yaptım ama aynı hatayı tekrar verdi bende Windows 10 kurdum bilgisayara Enterprise 2015 LTSB sürümü. Şimdi UEFI sorunuyla ilgili konuyu açacağım ancak Windows 7 duruyor ne yapmam gerek Windows 7'yi silmeli miyim?

Ek olarak boot kısmında gözükmüyor

Son düzenleme:

Ek olarak boot kısmında gözükmüyor.
Önceden sorduğumda sisteminizin legacy olduğunu söylemiştiniz. Legacy sistemlerde sadece disk isimleri gözükmeli zaten, UEFI sistemlerde boot menüsünde "Windows Boot Manager" tarzında seçenekler oluyor. Başka komutlarla Windows 7'yi tamir edebilirdik belki ama veriler önemli değilse ve kurduğunuz Windows 10 iyi çalışıyorsa silebilirsiniz bence. Size kalmış.

Geri
Yukarı