Manjaro Linux kurulum USB'si Boot edilmiyor

Burakydn

Kilopat
Makaleler
1
Donanımları fazla güçlü olmayan bir bilgisayarım var ve oyun dışı kullanım için Manjaro Deepin 18.0.2 yüklemek istiyorum. Kurulum USB'sini hazırlayıp PC'ye taktım bilgisayarı tekrar açarken üretici logo ekranında takılıyor, USB'yi çıkarıp tekrar başlatınca normal açılıyor ama kurulum USB'si takılıyken logoda kalıyor. İnternette araştırdım ama ilgili bir konu bulamadım bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
UEFI olmayan BIOS'a sahip bir sistemin var ve UEFI olarak USB'ye yazdırdıysan dağıtımı, böyle bir sorun yaşaman olası. Üretici logo ekranı demişsin, UEFI olabilir belki sistemin. Fazla beklemiyor da olabilirsin. Biraz daha beklersen belki kurulum ekranı gelebilir. Eksik de yazdırılmış olabilir USB'ye.

Onun dışında dağıtımlar arasında büyük farklar yok. Elemantary OS'u deneyebilirsin. Biraz MacOS'umsu havası vardır. İlla Linux kullanacağım, hangisi olduğunun önemi yok, görsel arayüzlü bir Linux sistem kullanmak, öğrenmek istiyorum dersen, sisteminin de çok iyi olmadığını ele alırsak, Lubuntu öneririm.

Bu arada sistem özelliklerini de öğrenebilir miyiz?

UEFI desteği yok rufus üzerinden şu ayarlarla yazdırdım, NTFS ve Fat32 formatlarındada denedim ikisindede aynı sorun oldu.

373173

Özellikler:
Intel Pentium Dual-Core E6300 2.80GHz
2GB DDR2 Ram
ATI Radeon HD 4300/4500 Series
Foxconn G31MXP Anakart
ElementaryOS u yükledim ama beklediğim gibi güzel, kullanışlı gelmedi bende diski temzileyip Windows 8.1 kurdum (daha önce pcmi 32bit sanıyordum 64 bitini kurmamıştım 8.1 64bit versiyonunda performans fark ediyorumuş) 50GB lık boş bir alan bıraktım linux için Manjaroyu boot edemedim Antergos denemeye karar verdim.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı