Manjaro Linux nasıldır?

İlk önce 20.11 ve daha sonra 20.9 ArcoLinux'u yüklemeye çalıştım. Donma olmadı, masaüstüne giriş yapamadım. Daha doğrusu sadece masaüstü arkaplanı geldi, panel yoktu, terminale giremiyordum. 2 farklı sürümde de aynı hatayı alınca bir süre daha Manjaro ile devam etmeye karar verdim.

@dakovey NVIDIA ekran kartınız var mı? ArcoLinuxB öneririm. B sayesinde istediğiniz yazılım ve çekirdeği yükleyebiliyorsunuz. Bilgisayarınız kaç yıllık?

NVIDIA ekran kartı ve 5. nesil işlemci var. Müsait olduğum bir zaman ArcoLinuxB ile tekrar kurulum yapmayı deneyeceğim.

@gnuginar spesifik olarak bilgisayarımda donmalara neden olan Manjaro aslında güzel bir dağıtımdır. Pekala tercih edilebilir ama LTS kernel kullanın. Alternatif olarak Arcolinux'u da tercih edebilirsiniz. Şöyle bir şey de var ki size Mint daha uygun, sebebi yeni olmanız. Tecrübe kazanmak istiyorum derseniz Manjaro veya Arco olur ama.
Arcolinux kurduktan sonra mirror olarak yakın yerleri seçtinden sonra hemen KDE Plasma yükledim ve sonuç siyah ekran.

Yarım saat bekledim ve sonra hiç bir şey olmadığını görünce 5 saat büyük bir ümit ile yaptığım indirme için üzüldüm.

Manjaro Linux Xfce KDE gibi özelleştirelebilir mi?

Xfce biraz daha basittir. Her yerini özelleştiremezsiniz ama Windows'dan çok daha özelleştirilebilir. Eğer ışıklı mışıklı bir şeyler yapmak istiyorsanız KDE kurmalısınız.

Ama KDE sizin cihazınızda verimli çalışmayabilir. Deneyip görebilirsiniz. Bir zararı olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı