Manjaro masaüstü ortamı değiştirme

yunusilk

Hectopat
Merhaba. Manjaro KDE kullanıyorum. Linux ortamına yeni geçtim. Yanlış anlamadıysam masaüstü ortamlarını ana işletim sistemine dokunmadan değiştirebiliyoruz. Benim kullandığım KDE masaüstü programını bilgisayardaki verilerime dokunmadan değiştirmem mümkün mü merak ediyorum. Yani kişisel dosyalarımdan, browser uzantılarına kadar hiçbir şeyi silmeden bunu yapmam mümkün müdür?
Eğer mümkünse kullanımı kolay bir masaüstü ortamı önerip nasıl yükleneceğini kısaca anlatırsanız sevinirim.

Evet verilere dokunmadan değiştirebilirsiniz. İsterseniz bir işletim sisteminde 4 masaüstü ortamı dahi kullanabilirsiniz
Bkz:

Galiba yeni yeni Arch kullanmaya başladınız kullanımı kolay olarak Xfce4 ve LXDE olabilir eğer depolama alanı, işlemci ve RAM bilgilerinizi paylaşırsanız daha doğru önerilerde bulunabiliriz :)

Cevaplar için çok teşekkürler. Bir de şunu sorayım, masaüstü ortamı değişince denetim masası gibi ayar pencereleri de değişiyor değil mi? Bunun dışında tek tek cvp vereyim.

@Cyberilia Bazı özelleştirmeleri şu andaki masaüstü ortamı ile yapamadım. Muhtemelen yapılabiliyordur ama ben beceremedim, o yüzden daha kolay anlaşılır ve özelleştirilebilir bir masaüstü ortamı kullanmak istiyorum. Bir de kde ve de arasındaki farkı bilmiyorum.

@Arch or Not Teşekkürler deneyeceğim.

@Arch or Not Sistemim; acer i5 4.nesil,8gb ram,256sd disk

@dakovey Bu ne sağlayacak :)

@fakedesinger Aur deposuna nasıl erişilir kullanılırbilmiyorum ama youtube'dan bakacağım.

@Dakovey Bu ne sağlayacak :)

Size tam istediğiniz şey olan masaüstü ortamını sağlayacak. İlk komut Xfce masaüstü ortamını indirip kurmanızı sağlayacak. Kendisi masaüstü ortamları arasında bana göre en basit olanıdır. Sonraki yaptığınız işlemler ise Xfce masaüstünü kullanmanızı sağlayacak.

Acaba bu masaüstü ortamıyla şu an yaşadığım Wi-Fi bağlantı problemini de çizebilir miyim kolayca. Iki gündür internete girmekte zorlanıyorum. Iki saattir internete hiç giremiyorum. Wi-Fi'ye bağlıyım fakat veri akışı 0KB ve biraz üzerinde geziniyor. Windows'ta sorun gider ile bazı sorunları bilgisayar kendisi çözüyordu, Linux'larda da sürün gider benzeri bir işlev var mı, ikinci olarak bunu sorayım :)

Size tam istediğiniz şey olan masaüstü ortamını sağlayacak. İlk komut Xfce masaüstü ortamını indirip kurmanızı sağlayacak. Kendisi masaüstü ortamları arasında bana göre en basit olanıdır. Sonraki yaptığınız işlemler ise Xfce masaüstünü kullanmanızı sağlayacak.

A
Merhaba. İnternet bağlantısı problemi nedeniyle yeni bağlanabildim internete. Verdiğiniz komutu girince herşey normal yükleniyorken en son hata veriyor. Başka yüklemeler yaparken de böyle oluyor. Neden olabilir?
Dosyalarına zarar vermeden masaüstü ortamını değiştirebilirsin. AUR deposundan istediğin bir masaüstü ortamını indir ve giriş ekranında istediğin masaüstü ortamını seç.
Merhaba. Ben yazılım ekle kaldır isimli uygulamaya 3.parti olarak Aur'a erişim izni verdim. Daha önce Aur'dan yazılım eklemedim. Bu işlemi nasıl yapabilirim? Yazılım ekle kaldır'a xfce yazınca bir sürü küçükosya boyutlu dosya ismi çıkıyor. Çoğu plug in.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20210906_164403.png
    Screenshot_20210906_164403.png
    160,1 KB · Görüntüleme: 48
Son düzenleme:
Verdiğiniz komutu girince her şey normal yükleniyorken en son hata veriyor

Hata paketin bulunamadığını söylüyor ki bunun nedeni bence internet bağlantınızın kesilmesi. Küçük bir ihtimal aynı anda tüm depolarda hata meydana gelmiş olabilir. Ayarlardan başka bir sunucuyu seçin ve internete bağlı olduğunuzdan emin olun.

Yeni konular

Geri
Yukarı