Manjaro NVIDIA sürücü yükleme

Focal Fossa

Hectopat
Makaleler
3
Kde'yi ilk defa kullanıyorum diyebilirim. SS'de görünen donanım yapılandırma aracında NVIDIA nasıl yükleniyor? Birçok seçenek var ve hangisini yükleyeceğimi bulamadım. Hybrid veya sadece Intel ya da NVIDIA kurulumu yapmam lazım. Nasıl yükleyebilirim?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20200814_163218.png
    Screenshot_20200814_163218.png
    29,6 KB · Görüntüleme: 89
Manjaro üzerinde manuel geçiş işleri karışık. Manjaro forumlarını karıştırabilirsiniz daha detaylı bilgi için.
non-free driver içerisinde Optimus(bumblebee) özelliğinin olması lazım. Yani auto-switch yapıyor.

1597414929275.png

Seçim yaptıktan sonra logout/login yapıyorsunuz geçiş yapılıyor. Manjaro üzerinde deneyin belki orda da işe yarayabilir.

Son düzenleme:
Manjaro üzerinde manuel geçiş işleri karışık. Manjaro forumlarını karıştırabilirsiniz daha detaylı bilgi için.
non-free driver içerisinde Optimus(bumblebee) özelliğinin olması lazım. Yani auto-switch yapıyor.

Eki Görüntüle 638989
Seçim yaptıktan sonra logout/login yapıyorsunuz geçiş yapılıyor. Manjaro üzerinde deneyin belki orda da işe yarayabilir.
Teşekkürler yüklüyorum şu an.

Teşekkürler yüklüyorum şu an.
Çözüme kavuştunuz mu ? Ben de aynı sorundan muzdaribim de :)

Özelliklerim:
Operating System: Manjaro Linux
KDE Plasma Sürümü: 5.21.3
KDE Altyapı Sürümü: 5.80.0
Qt Sürümü: 5.15.2
Çekirdek Sürümü: 5.12.0-1-MANJARO
İS Türü: 64-bit
Graphics Platform: X11
İşlemciler: 8 × Intel® Core™ i5-8250U CPU @ 1.60GHz
Bellek: 7,6 GiB RAM
Graphics Processor: Mesa Intel® UHD Graphics 620

Normalde NVIDIA MX150 ekran kartı da var ama onu görmüyor sanırım. Eğer görseydi Graphics Proccesor kısmında yazıyor olmalıydı.
Sanırım Optimus diye bir program kullanılıyordu. Ne kadar güvenilirdir Optimus bilmemekteyim, bu arada.
Gereç ekle> Yeni gereçler al> Yeni plasma programcıklarını indir> Prime select
Bu yolu takip edip yüklerseniz Prime Select eklentisi GPU arasında geçiş yaptırıyor diye biliyorum. Bu çözüm sadece KDE için geçerli sanırım.

KDE'yi ilk defa kullanıyorum diyebilirim. SS'de görünen donanım yapılandırma aracında NVIDIA nasıl yükleniyor? Birçok seçenek var ve hangisini yükleyeceğimi bulamadım. Hybrid veya sadece Intel'ya da NVIDIA kurulumu yapmam lazım. Nasıl yükleyebilirim?

Bende ilk geçince saatlerce araştırmıştım. Optimus Manager diye bir program var onu kur. Açık kaynak kodlu ve güvenli korkmana gerek yok. Bu videoya bakabilirsin. @Huso112 Seninde cevabın burada.

Yeni konular

Geri
Yukarı