Manjaro proprietary olarak yazılır mı?

jAMACİA

Centipat
Daha fazla  
Eski bir ekran kartım var. NVIDIA 9800 GT. NVIDIA kapalı kaynak olduğu için proprietary kurmak istiyorum ama açılmıyor. Yükleme ekranı geliyor. "reached target graphical interface" diyor ve orada kalıyor. 10 dakika da beklesem 30 dakika da beklesem açılmıyor. Fakat açık kaynak ile kurmak istediğimde açılıyor. Bu sorunu arkadaşımla paylaştığımda bana "açık kaynakta tam verim alamazsın" demişti. Fakat durum üzerine anlaıldığı gibi kapalı kaynak da açılmıyor. Ne yapmam lazım, yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eski bir ekran kartım var. NVIDIA 9800 GT. NVIDIA kapalı kaynak olduğu için proprietary kurmak istiyorum ama açılmıyor. Yükleme ekranı geliyor. "reached target graphical interface" diyor ve orada kalıyor. 10 dakika da beklesem 30 dakika da beklesem açılmıyor. Fakat açık kaynak ile kurmak istediğimde açılıyor. Bu sorunu arkadaşımla paylaştığımda bana "açık kaynakta tam verim alamazsın" demişti. Fakat durum üzerine anlaıldığı gibi kapalı kaynak da açılmıyor. Ne yapmam lazım, yardımcı olabilir misiniz?
Manjaro'da yapmak zor olabilir, belki Debian old stable falan kullanirsan kurabilirsin.

Proprietary kapalı kaynak NVIDIA sürücüleri ile çalıştırıyor Manjaro'yu, eğer ekran kartın artık desteklenmiyorsa proprietary ile çalışmaması doğal. Açık kaynak olandan devam etmek mecburiyetinde olabilirsin yada senin kart ile uyumlu en son sürücü olan nvidia-340xx sürücüsünü kullanabilirsin, AUR üzerinden yüklemen gerekir ve hala çalışıyor mu, yüklemesi desteklenen sürücüler ile aynı mı onuda bilmiyorum. Uğraşmak istemiyorsan düz açık kaynak sürücüler ile devam et derim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı