Manjaro Tema Ekleme

Bu zamana kadar bana Linux konusunda yardımcı olan herkese teşekkürler. @49823 sizede teşekkürler bana rehber yazdığınız için. @Dengesiz Kokarca bir hocam daha vardı. Hepinize teşekkürler ama bazı ailevi cahillikler yüzünden bilgisayarım elimden alındı. Kodlama vs. hayallerde bitti artık. Bir gün kendi bilgisayarım olunca teker teker dediklerinizi uygularım. Neyse herkese hayırlı bayramlar. Hoşçakalın.

Hocam siz üste desktop falan yazmışsınız nasıl yaptınız? Ayrıca ben Dock'ta ki şeffaf çizgiyi kaldıramadım çünkü dediğiniz yeri bulamadım.

Ayrıca Dock'ta "Panelde Başlatıcı OLuştur" diye bir şey geldi.
Ve gitmiyor.
Eki Görüntüle 575134
Açılan pencerelerin altında gölgeleri göster tikini kaldırdım ve oldu. Galiba aynı şey ama benimki Tütkçe o yüzden bulamadım.
Her şey elinden alınmasıyla ilgili değil, sen çabalarsan hayat sana bunu geri döndürecektir bu şekilde olması seni hayata bir nebze olsun hazırlar.

Bu zamana kadar bana Linux konusunda yardımcı olan herkese teşekkürler. @49823 sizede teşekkürler bana rehber yazdığınız için. @Dengesiz Kokarca bir hocam daha vardı. Hepinize teşekkürler ama bazı ailevi cahillikler yüzünden bilgisayarım elimden alındı. Kodlama vs. hayallerde bitti artık. Bir gün kendi bilgisayarım olunca teker teker dediklerinizi uygularım. Neyse herkese hayırlı bayramlar. Hoşçakalın.

Hocam siz üste desktop falan yazmışsınız nasıl yaptınız? Ayrıca ben Dock'ta ki şeffaf çizgiyi kaldıramadım çünkü dediğiniz yeri bulamadım.

Ayrıca Dock'ta "Panelde Başlatıcı OLuştur" diye bir şey geldi.
Ve gitmiyor.
Eki Görüntüle 575134
Açılan pencerelerin altında gölgeleri göster tikini kaldırdım ve oldu. Galiba aynı şey ama benimki Tütkçe o yüzden bulamadım.
Mesajı düzenlediğinizi için bildirim gelmemiş o yüzden yardımcı olamadım kusura bakmayın. Gölge olayını çözmüşsünüz sanırım o yüzden onu geçiyorum. Üstteki Global Menu için Manjaro depolarına bakmanız lazım. Manjaro ve Arch depoları sanırım ki aynı değil o yüzden var mı yok mu bilemiyorum. Ekran görüntüsünde bıraktığım paketleri "pamac" üzerinden aratırsınız.
Screenshot_2020-05-29_23-54-14.png

Üstte çıkan 3 paketi yüklemeniz yeterli.

Onun dışında o alttaki simge bir bug. Bende de oluyor. XFCE panel ayarlarını yaptıktan sonra simgesi orada kalıyor. Geçici bir çözümü ise Plank Dock ayarlarından "show unpinned" seçeneğini kapatıp açmak.
Screenshot_2020-05-29_23-55-38.png

Üstteki Global Menu için Manjaro depolarına bakmanız lazım. Manjaro ve Arch depoları sanırım ki aynı değil o yüzden var mı yok mu bilemiyorum. Ekran görüntüsünde bıraktığım paketleri "pamac" üzerinden aratırsınız.
Eki Görüntüle 576989
Üstte çıkan 3 paketi yüklemeniz yeterli.
Öncelikle teşekkürler hocam. Ancak ben zaten dediğiniz 3 paketi yüklemiştim. Demek istediğim üste kaldırdığımız panele desktop files gibi şeyler ekleme. Bundan sonra ne yapacağımı bilmiyorum.

Hayır ekli değil ve ekleyemiyorum yok maalesef.
O zaman o dediğim 3 paket düzgün yüklenmemiş veya Manjaro depolarında mevcut değil. Bir kez daha yüklemeyi denemenizi tavsiye ederim. Eğer olmazsa böyle de kullanabilirsiniz ya da bu işi daha kolay yapabileceğimiz Manjaro'nun KDE sürümü mevcut, isterseniz onda deneyebilirsiniz.

O zaman o dediğim 3 paket düzgün yüklenmemiş veya Manjaro depolarında mevcut değil. Bir kez daha yüklemeyi denemenizi tavsiye ederim. Eğer olmazsa böyle de kullanabilirsiniz ya da bu işi daha kolay yapabileceğimiz Manjaro'nun KDE sürümü mevcut, isterseniz onda deneyebilirsiniz.
Hocam gösterdiğiniz 3 paketi indirdim böylece AppMenu PlagIn'i bulabildim. Peki neden bulamamıştım? Çünkü ben ilk 3'ü indirmiştim yani sizinki ile aynı değildi. Çok teşekkürler. Bu özelliğin farklı programlara göre farklı şekillenmesi beni şaşırttı. 9/10. İyi akşamlar.
Masaüstü son hali:
bAEobN.png

@49823 hocam Manjaro KDE ile XFCE nin farkı ne? Arkadaşıma KDE önerdim tasarımı daha hoş diye gözle görülür hız farkı yaşanır mı? (i7 4.nesil işlemci)

Son düzenleyen: Moderatör:
Global Theme sekmesi altında sağ alt köşede bulunan "Get new.. dediğim zaman API error hatası veriyor başka bir yolu varmı ?

Geri
Yukarı