Manjaro xfce kurulamıyor

iambmys9

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Samsun
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Case: Xigmatek Venom X | MBO: Asus TUF B450-PRO GAMING | CPU: AMD Ryzen™ 5 3600X , @ 3.8GHz | CPU Cooler: Stock | RAM: Crucial 16GB (2x8GB) Ballistix Sport LT Gray DDR4 @ 3000MHz | GPU: ASUS RADEON™ RX 5700XT 8GB GDDR6 @ 1905 MHz 256-bit | PSU: XIGMATEK X-POWER 650W 80+ | SSD: Kingston 480GB HyperX Fury 3D | M.2 SSD : 1 WD 240GB Sata Green M.2 SSD | Display: AOC Q3279VWFD8 |
Meslek
Üniversite Öğrencisi
Merhaba sabah Linux Mint yüklemiştim sonrasında Linux hakkında bilgi öğrenmek için dolaşırken Manjaro denilen bir Linux dağıtımını gördüm. Mint'den daha çok hoşuma gitti diye Manjaro yüklemek istedim. Fakat anlayamadığım şekilde kuramıyorum. USB bellek üzerinden sorunsuz bir şekilde Boot edebiliyorum sonrasında açılan canlı görüntülemede Linux'u kurulumunu başlatmak için uygulamayı açıyorum ve kurulumu tamamlıyorum. Bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra Manjaro xfce 20.1.2 sürünümü Boot edilmiyor. @Dengesiz Kokarca @Rashmore @Kerem00

1d481781-e6e4-4d1c-a8a4-eedfc5d12fb5.jpg

İlk baştaki ve ikinci sıradaki kısımdan Boot ettiğimde böyle bir şey ile karşılaşıyorum yazı yazamıyorum. Satır yanıp sönüyor yaklaşık 5 dakika kadar bekledim bir ilerleme olmadı.

b3ce3928-9fcc-43d1-98b9-15fb42fe57dd.jpg

Üçüncü sıradakinden Boot ettiğimde ise böyle bir ekran ile karşılaşıyorum.

fa12dbf7-a159-4f10-bd96-1d6427fe1ffd.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk baştaki ve ikinci sıradaki kısımdan Boot ettiğimde böyle bir şey ile karşılaşıyorum yazı yazamıyorum. Satır yanıp sönüyor yaklaşık 5 dakika kadar bekledim bir ilerleme olmadı.
Bootloader yanlış kurulmuş olabilir. Elle kurulum yaparak ayrı bir EFI bölümü oluşturabilirsiniz. UEFI/BIOS üzerinde "Secure Boot" kapalı değilse kapatın. Windows üzerinde "Hızlı Başlatma" kapalı değilse kapatın. Üçüncü seçenek Mint'i sildiğiniz için çalışmıyor.

Bootloader yanlış kurulmuş olabilir. Elle kurulum yaparak ayrı bir EFI bölümü oluşturabilirsiniz. UEFI/BIOS üzerinde "Secure Boot" kapalı değilse kapatın. Windows üzerinde "Hızlı Başlatma" kapalı değilse kapatın. Üçüncü seçenek Mint'i sildiğiniz için çalışmıyor.
Bootloader'i Killdisk yardımı ile silmeye çalışacağım o halde.

Son aşamada Bootloader yüklenmemiş. Yüklü kalan/olan Bootloader Linux Mint'inkisi.
Manjaro'nun sitesinden GRUB'un yeniden nasıl yüklendiğine bakıp eski Bootloader üzerine yazabilirsin.

Son aşamada Bootloader yüklenmemiş. Yüklü kalan/olan Bootloader Linux Mint'inkisi.
Manjaro'nun sitesinden GRUB'un yeniden nasıl yüklendiğine bakıp eski Bootloader üzerine yazabilirsin.
En sonunda dediğiniz üzere sitesinde geziyordum. Üşendiğim için direkt olarak tüm disklerime format atıp kurulumu başarıyla tamamlayabildim.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı