Manjaro'da mikrofon sorunu

F6 ile kartınızı seçin, F5 ile bütün seçenekler ekrana gelsin, daha sonra ilk mesajımdakini uygulayın.

Dediklerinizi yaptım, hepsi 00 ve hepsini en yüksek seviyeye getirdim ama ekran görüntüsünde hala sorun yaşıyorum.

O zaman geriye Pavucontrol aracıyla resimdeki gibi ayarları değiştirerek denemek kalıyor.

microfon.png

Şimdi fark ettim, ses çıkışı var. Video izlenebiliyor ama sesin altında bir hareketlenme, sesin olduğunu gösteren bir ibare yok PulseAudio'da.

Bir de alttakileri kurmayı deneyin.
pulseaudio-bluetooth
pulseaudio-zeroconf
gst-libav
gst-plugins-bad
gst-plugins-base
gst-plugins-good
gst-plugins-ugly
blueberry

Bir türlü Kazam uygulamasında ses gelmiyor. Mikrofonum çalışıyor, hoparlör çalışıyor ama Kazam bunların ikisini de görmüyor.
Ekran görüntüsü_2020-12-03_14-45-16.png
Ekran görüntüsü_2020-12-03_14-45-26.png
Ekran görüntüsü_2020-12-03_14-45-34.png
Ekran görüntüsü_2020-12-03_14-45-43.png
Ekran görüntüsü_2020-12-03_14-45-49.png

Son düzenleme:
Bir türlü Kazam uygulamasında ses gelmiyor. Mikrofonum çalışıyor, hoparlör çalışıyor ama Kazam bunların ikisini de görmüyor.

Bir de ffmpeg kurulu değilse kurun.
pacman -S ffmpeg

Yine çözülmezse sorun Kazam'da bug olabilir, Kazam yerine alttaki yazılımı deneyebilirsiniz.
pacman -S simplescreenrecorder

Şimdi farkettim, Pavucontrol Configuration sekmesinde seslerin kapalı olduğunu yazıyor, onu açın.

Örnek.
dahili-ses.png

Son düzenleme:
Sanırım Pulse'nin kayıt sekmesinde hiçbir uygulama gözükmediği için ses kaydı olmuyor.

SimpleScreenRecorder ile kayıt yapabiliyorum. Ama RecordMyDesktop ve Kazam ile sesler yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı