Mantıksal olarak bozulan flash bellek tamir edilebilir mi?

SUBMITTER

Hectopat
Daha fazla  
Flash belleğime birçok 2 KB gibi küçük çaplı dosya yazdırdım. Yazdırmadan sonra USB bellek okunmaz oldu. :(
30 sn. gibi bir sürede anakart USB'ye verilen elektriği kesiyor ve biçimlendirmede yapamıyorum. Telefoncudaki bilgisayarda biçimlendirmek için taktığımda medya yok diyordu ve harici bir programla biçimlendirmek istediğimde isteğe bağlı program yüklemiyoruz diyerek biçimlendirmeme izin vermediler. Benim anakartım elektriği kesmeseydi telefoncudaki gibi biçimlendirebilirdim. Bu halde bile olsa biçimlendirmenin bir yolu var mı?
Not: Fiziksel hasar yoktur.

Flash belleğime birçok 2 KB gibi küçük çaplı dosya yazdırdım. Yazdırmadan sonra USB bellek okunmaz oldu. :(
30 sn. gibi bir sürede anakart USB'ye verilen elektriği kesiyor ve biçimlendirmede yapamıyorum. Telefoncudaki bilgisayarda biçimlendirmek için taktığımda medya yok diyordu ve harici bir programla biçimlendirmek istediğimde isteğe bağlı program yüklemiyoruz diyerek biçimlendirmeme izin vermediler. Benim anakartım elektriği kesmeseydi telefoncudaki gibi biçimlendirebilirdim. Bu halde bile olsa biçimlendirmenin bir yolu var mı?

Windows bazen böyle saçma hatalar verebiliyor.
OTG kablonuz var ise telefona takıp biçimlendirmeyi deneyin.

Artı -1 Eksi
Windows bazen böyle saçma hatalar verebiliyor.
OTG kablonuz var ise telefona takıp biçimlendirmeyi deneyin.
Windows kullanmıyorum. Telefoncudaki pc Windows'du. Tablete OTG ile denedim incompatible sd card attached dedi ve biçimlendirmeye ait bir seçenek yoktu. Telefona bağladığımda ise hiç algılamadı.

USB takılıyken disk yönetimi bölümünü açabilir misin?

Edit: Windows kullanmıyormuş arkadaş.

Su komut isinizi gorur. of kisminda dogru partition'i belirttiginize emin olun veri kaybi yasamamak icin.

sudo dd if=/dev/zero of=/dev/sdd bs=2048 count=32

Geri
Yukarı