MANTIS-6700XT / AMD Ryzen 5 5600 kasaya özelleştirme yapmak

mrslykia

Centipat
Arkadaşlar merhaba istediğim sistem bu. Linki aşağıda,

ben kendimce düzenledim ama linkten açınca sizde gözükmeyebilir o yüzden şöyle belirtiyorum:

İşlemciyi 5600x yaptım.

Rami 3600mhze çıkardım.

Ssdmi 1tb yaptım.

Kasamı Xp Valor Aır yaptım.

monitorum asus tuf gaming 27" VG27VQ

Anakartımı 4600mhzye çıkarttım (Bu konuda emin değilim, darboğaz gibi sıkıntı çıkartır mı? Bilmiyorum kasa işlerini.)

Arkadaşlar bütçemi 20 bine sabitleseydim iyi olurdu ama bu sistemde iyiyse 12 ay taksitle alacağım eğer gereksiz gördüğünüz fps değerinde etki etmeyecek veyahut bilgisayarımda boş duracak bir şey görürseniz yoruma yazın.

Ek olarak sistemim FreeDos gelecek, bana alabileceğim uygun fiyatlı Windows 11 pro satan bir site önerir misiniz? Daha önce freedos sistem kurmadım gerçi.

650 lira farkı olduğu için almak istedim, bir de sanırım 5600 3.5 iken 5600x 4.2ghzymiş. Hiç fps farkı yok mu aralarında?
O fiyata değecek kadar yok. O parayı başka alana harcamak daha mantıklı emin ol. 20 lira falan olsa yap derdim inan. Ayrıca o hız farkını hız aşırtma ile yakalayabilirsin.

O fiyata değecek kadar yok. O parayı başka alana harcamak daha mantıklı emin ol. 20 lira falan olsa yap derdim inan. Ayrıca o hız farkını hız aşırtma ile yakalayabilirsin.
Hocam peki monitorum ve anakartım hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu sisteme 4600mhz anakart fazla mı gelir? Ek olarak belirttiğim monitor yerine 4k bandında 0.5 ms ince kenarlı 27" güzel kalite sunan önerebileceğiniz bir monitor var mı?

Hocam peki monitorum ve anakartım hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu sisteme 4600mhz anakart fazla mı gelir? Ek olarak belirttiğim monitor yerine 4k bandında 0.5 ms ince kenarlı 27" güzel kalite sunan önerebileceğiniz bir monitor var mı?
Gelmez mevcut anakart kötü zaten a320 yakismiyor o isteme mecbur değişmek şart. Monitör olarak bildiğim 23 inch var Lenovo herkes bunu öneriyor 27 1080P için önerilmiyor pek ayrıca

Geri
Yukarı