Maripul'dan kaçmaya çalışan Ukrayna vatandaşlarına ateş açıldığı iddia ediliyor

Daha fazla  
Maripul'dan ayrılmaya çalışan Ukraynalılara ateş açılan görüntü internete düşmüş.

Bilgi kirliliği olduğu için neyin ne olduğunu söylemek doğru değil ancak internette kızılların ateş açtığı iddia ediliyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Maripul'dan ayrılmaya çalışan Ukraynalılara ateş açılan görüntü internete düşmüş.

Bilgi kirliliği olduğu için neyin ne olduğunu söylemek doğru değil ancak internette kızılların ateş açtığı iddia ediliyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Alçakça!

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sivilleri öldürenler Azov Taburuna bağlı Ukraynalı askerler değil miydi? Birden bire Rus oluvermişler.

Bir şey soracağım, o bölge diyelim Rus kontrolünde. Askerlerin dur ihtarına uymayıp üzerlerine sürünce askerlerin ateş etme hakkı yok mu? Bilmediğimden soruyorum.
1645916126241.png

Bu şahısların Ukraynalı aşırı sağcılar olduğunu söyleyen yorumlar da var.
Bu sivilleri öldürenler Azov Taburuna bağlı askerler değil miydi? Birden bire Rus oluvermişler.
Bilgi kirliliği var, yabancı gazeteler bu tür haberlere değinmez herhalde.
Bir şey soracağım, o bölge diyelim Rus kontrolünde. Askerlerin dur ihtarına uymayıp üzerlerine sürünce askerlerin ateş etme hakkı yok mu? Bilmediğimden soruyorum.
Eki Görüntüle 1317266
Ortada savaş var hocam, eline silah alan birisinin ne yapacağı belli olmaz bu kızıllarda.

Açık açık görünüyor ne olduğu. Askerler öldürmek istese arabadan indirmez tarayıp geçerdi. Ya siz Bosna-Hersek'te Boşnaklara ne katliamlar yapıldı gidip baktınız mı hiç? O zamanlar sosyal medya olsaydı şu an Sırbistan diye bir devlet olmazdı. İnsanları çukurlara doldurup üstüne el yapımı bombası atıyorlardı mermi israf olmasın diye. Rusya katliam yapmıyor, istese yapardı.

Ortada savaş var hocam, eline silah alan birisinin ne yapacağı belli olmaz.
Ama mantık olarak baktığımız da iki tarafta haklı gibi geliyor. Sivil korkusundan kaçıyor, asker de tehdit olarak algılayıp ateş ediyor. Karışık bir durum, ama her zaman tek bir taraf haklı olur. Açık söyleyeyim ben askerlerin sivillere karşı yaptığı tavrı beğenmedim, arabadaki sivil de bundan korkup kaçmış olabilir. Ama emin olmamakla birlikte askerler haklı gibi geliyor.

Ama mantık olarak baktığımız da iki tarafta haklı gibi geliyor. Sivil korkusundan kaçıyor, asker de tehdit olarak algılayıp ateş ediyor. Karışık bir durum, ama her zaman tek bir taraf haklı olur. Açık söyleyeyim ben askerlerin sivillere karşı yaptığı tavrı beğenmedim, arabadaki sivil de bundan korkup kaçmış olabilir. Ama emin olmamakla birlikte askerler haklı gibi geliyor.
Sivillerin ölmesi kötü evet ama "Ruslar sivilleri hedef alıyor" tarzı haberler tamamen Amerikan yanlısı basının işi. Irak'ta 1M sivil öldü, peki ne oldu Amerika'ya? Hiçbir şey. Askerler öldürmek istese arabadan indirmezdi bu kadar basit.

Savaşmayıp kaçan Ukraynalıları durdurmak isteyen Ukrayna'lı askerler olamaz mı? Rus askeri sivilin kaçmasını önemsemez diye düşünüyorum.

Sen deli misin kardeş?

Geri
Yukarı